Мобільний додаток

Польща застерігає ЄС від тиску на неї

8.03.2018 р., 16:36

Прем'єр-міністр Польщі Моравєцький застеріг голову Єврокомісії Юнкера, що надто сильний тиск ЄС на Польщу може призвести до негативних наслідків.

Надмір критики з боку ЄС щодо реформи правосуддя в Польщі може призвести до негативних наслідків. Про це в четвер, 8 березня, заявив польський прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький під час зустрічі з головою Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі, повідомляє dw.

У польському уряді також застерегли ЄС від посилення тиску на Варшаву, бо це, на думку Моравєцького, може посилити в країні підтримку популістів, які прагнуть послабити або зруйнувати Євросоюз.

Головною темою перемовин Моравєцького та Юнкера були ймовірні санкції Євросоюзу проти Польщі, запровадження яких нещодавно підтримав Європейський парламент. Привід для цього - скандальна реформа правосуддя, яку здійснює польський уряд націонал-консерваторів, сформований партією "Право і справедливість". У Брюсселі вважають, що ця реформа означає згортання принципів демократії та правової держави в Польщі, адже, тепер, на думку критиків, польський уряд зможе впливати на суди. Реформу критикують також польська опозиція і громадські активісти.

Для запровадження санкцій проти Польщі необхідно чотири п'ятих голосів у Раді ЄС, тобто на це мають погодитися 22 країни-члени Євросоюзу. Перше таке голосування очікується у квітні. На цьому тлі Брюссель і Варшава сигналізували готовність до переговорів.

Польща застерігає ЄС від тиску на неї

Новини по темі