Мобільний додаток

60% українців вважають децентралізацію потрібною (аудіо)

27.02.2018 р., 19:10

Майже 60% опитаних соціологами українців вважають реформу місцевого самоврядування та децентралізацію потрібною, понад 40% респондентів з числа мешканців об’єднаних територіальних громад відзначають позитивні зміни у своїх населених пунктах.  

Про це свідчать результати соціологічних досліджень, що провели Київський міжнародний інститут соціології та центр "Соціальні індикатори" у співпраці із експертами Ради Європи та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Більше – у сюжеті Юлії Конішевської:

"Обізнаність громадян та їхня довіра до реформи децентралізації зростає, особливо ця тенденція помітна у східних регіонах  -  каже віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Наприклад, за його словами, кількість мешканців контрольованих Україною територій Донецької та Луганської областей , а також Харківщини, які відзначають позитивні зміни під час впровадження реформи, зросла за два роки з 19–ти до 59–ти %.

Децентралізація - одна із найуспішніших реформ в Україні, - каже представник Генерального директорату з питань Ради Європи Даніель Попеску. За його словами, щоб досягти ефективного управління в країні потрібно докласти ще чимало зусиль.

На шляху впровадження реформи децентралізації виникає чимало перепон, - про це Українському радіо сказав керівник програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба. Наприклад, часто виникає спротив з боку районних чи обласних адміністрацій, - говорить експерт.

Під час першого дослідження було опитано понад 2 000 респондентів по всій території України, окрім АР Крим та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. У рамках другого опитування було проведено 2000  інтерв'ю з респондентами, які проживають у двохстах об’єднаних територіальних громадах, створених протягом 2015-2016 років".

Юлія Конішевська. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

60% українців вважають децентралізацію потрібною (аудіо)

Новини по темі