Обирай пісні. Визначай переможця

Рефат Чубаров: західним лідерам варто посилити тиск на Росію (аудіо)

26.02.2018 р., 19:10

Лідерам західних країн варто посилити системний тиск на Росію, щоб змусити її повернутися в рамки міжнародного права.

Про це сьогодні у Києві під час Міжнародного форуму "Окупований півострів: 4 роки опору" сказав лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він також закликав міжнародну спільноту не визнавати голосування на окупованій території Криму на виборах президента Росії, що, нагадаю, відбудуться 18 березня. Інакше, за його словами, це означатиме легалізацію російської агресії проти нашої держави.  Як повідомила перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, постанова  про невизнання виборів президента Росії в окупованому Криму зареєстрована в парламенті і буде винесена на  голосування найближчим часом Верховна Рада має ухвалити офіційну заяву.

Докладно - наша кореспондентка Віолетта Карлащук:

"Зміни до Конституції у статті про Автономну республіку Крим сприятимуть деокупації Криму, - каже Рефат Чубаров. Він висловив сподівання, що невдовзі збереться конституційна комісія, щоб розглянути напрацьовані зміни і після схвалення в парламенті вони будуть спрямовані до Конституційного суду.

Одна з головних помилок західних країн полягає у тому, що з першого дня окупації не відбулося засудження окупаційної політики Кремля, - таку думку висловила депутатка Європарламенту від Німеччини Ребекка Гармс. За її словами, про знаття санкцій з Росії через окупацію українських територій не може бути й мови.

Нині офіційно підтверджено перебування у тюрмах Росії та на окупованих територіях шістдесяти чотирьох громадян України, - каже правозахисник Микола Полозов. За його словами, у Криму Росія посилює політику залякування нелояльного населення через викрадення, вбивства і незаконне кримінальне переслідування. Водночас, каже Микола Полозов, український парламент  за чотири роки не ухвалив закон про підтримку політв’язнів. Кабінет міністрів передбачив кошти на підтримку політв’язнів, але через відсутність відповідного закону, ці кошти не можуть використати.

Проект постанови, у якій названо прізвища усіх громадян України – в’язнів Кремля цього тижня він може бути проголосований парламентом , - повідомила перший заступник голови парламенту Ірина Геращенко. Вона також  сказала, що Україна має невідкладно порушити питання, щоб на окуповані Росією території негайно були допущені міжнародні гуманітарні місії".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Рефат Чубаров: західним лідерам варто посилити тиск на Росію (аудіо)

Новини по темі