Мобільний додаток

Намір Ірану збільшити видобуток нафти спричинив її здешевлення

9.02.2018 р., 10:27

Ціни на нафту знижуються у п'ятницю, оскільки повідомлення про плани Ірану наростити видобуток лише посилили побоювання інвесторів про різке зростання глобальної пропозиції сировини.

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знизилася на 0,65%, до 64,39 долара за барель. Березневі ф'ючерси на нафту марки WTI подешевшали на 0,98%, до 60,55 долара за барель. Обидві бенчмарки подешевшали на понад 9 відсотків порівняно з досягнутими наприкінці січня максимумами.

Тиск на вартість "чорного золота" у п'ятницю мали заяви заступника міністра нафти Ірану Аміра Хоссейна Заманінія, зроблені напередодні на конференції в Парижі. За його словами, Іран планує наростити обсяг видобутку нафти в країні протягом найближчих чотирьох років приблизно на 700 тисяч барелів на день, до 4,7 мільйона барелів на добу.

Крім того, учасники торгів продовжують відігравати оприлюднені в середу дані про зростання видобутку нафти в США за останній тиждень на 3,3%, або на 332 тисячі барелів на добу, до рекордно високого рівня в 10,251 мільйона барелів на добу.

Ці новини, про зростання видобутку в Ірані і в США, підсилили побоювання щодо збільшення пропозиції сировини на світовому ринку, що підштовхує ціни на нього вниз.

На 09.15 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 64,42 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 64,24 долара за барель, що на 57 центів нижче рівня закриття торгів ($64,81).

Намір Ірану збільшити видобуток нафти спричинив її здешевлення

Новини по темі