Мобільний додаток

ОБСЄ зафіксувала на окупованій території ЗРК і танки

8.02.2018 р., 09:44

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі заявляють, що зафіксували на окупованій території Донецької області розміщення семи зенітних ракетних комплексів типу "Стрела-10", що є порушенням Мінських угод.

Про це йдеться у звіті місії,  повідомляє УНІАН.

Зазначається, що СММ продовжує здійснювати моніторинг відведення озброєння, передбаченого Комплексом заходів із виконання Мінських угод і доповненням до нього про відведення озброєння калібром до 100мм, а також Мінським меморандумом.

"5 лютого в непідконтрольних урядові районах безпілотний літальний міні-апарат СММ зафіксував 7 зенітних ракетних комплексів "Стрела-10", які стояли на північній околиці Макіївки (12 км на північний схід від Донецька), що є порушенням визначених координат для відведення", - йдеться у звіті.

Крім того, 6 лютого спостерігачі зафіксували 4 реактивні системи залпового вогню "Град" поблизу населеного пункту Новоамвросіївське (56 км на схід від Донецька). Також, йдеться у звіті, за межами визначених місць для зберігання відведеного озброєння в непідконтрольних урядові районах спостерігачі бачили 10 танків (Т-72) неподалік Тернового (57 км на схід від Луганська), 2 танки (Т-64 і Т-72) поблизу Мирного, 2 танки (Т-64) біля Успенки (23 км на південний захід від Луганська) і 3 танки (Т-64) поблизу Круглика (31 км на південний захід від Луганська).

Водночас місія відзначила наявність озброєння, яке вона не змогла верифікувати як відведене, оскільки умови його зберігання не відповідають критеріям, передбаченим у повідомленні від 16 жовтня 2015 року щодо ефективного моніторингу і верифікації відведення важкого озброєння, яке СММ адресувала підписантам Комплексу заходів із виконання Мінських угод.

Новини по темі