Мобільний додаток

Третина працездатного населення України - чоловіки

26.12.2017 р., 12:32

Лише третину із 24 мільйонів працездатного населення України становлять чоловіки.

Про це повідомив у інтерв'ю Укрінформу віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

"В Україні із 24 мільйонів працездатного населення тільки 8 мільйонів - чоловіки, 16 мільйонів - жінки, з яких лише 8 мільйонів працюють. Решта зайняті домашнім господарством", - сказав Зубко.

У цьому зв'язку він закликав громади "активніше будувати дитячі садки і звільняти жінку від сидіння у декретній відпустці, якщо вона прагне реалізувати себе ще й в іншому напрямку".

Зокрема, за словами урядовця, влада розглядає можливість створювати у великих містах дитячі садочки на перших поверхах багатоповерхівок. Водночас, зазначив він, важливим є питання фінансування дитсадків. У різних містах з бюджету на одну дитину на рік витрачається від 27 тисяч до 50 тисяч гривень.

Якщо місцева влада не може забезпечити необхідну кількість місць у дитсадках, то, на думку віце-прем'єр-міністра, доцільно запропонувати батькам кошти за перебування дитини у приватному садку.  "По-перше, це мотивуватиме появу приватних садочків. І, по-друге, на це не потрібно витрачати 60-80 млн гривень з місцевого бюджету, аби побудувати садочок на 200 місць", - наголосив він.

Новини по темі