Мобільний додаток

Ізраїльські політики привітали заяву Трампа про визнання Єрусалима столицею єврейської держави (аудіо)

7.12.2017 р., 10:46

Ізраїльські політики привітали заяву президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалима столицею єврейської держави. Це викликало обурення в Палестинській автономії та арабському світі.

Докладніше розповідає наша кореспондентка в єврейській державі Світлана Глаз:

"Президент США Дональд Трамп оголосив свою обіцянку визнати Єрусалим столицею Ізраїлю однак зазначив, що  декларація не є визнанням тих чи інших меж міста і вони повинні бути встановлені в ході переговорів лідерів  Ізраїлю та Палестинської автономії.

У Білому домі також закликали Ізраїль проявити стриманість, аби не провокувати розпалювання конфлікту. Не йдеться поки-що і про перенесення американського посольства до проголошеної столиці. Прем'єр-міністр єврейської держави Біньямін Нетаніягу зазначив, цитую: "Це історичний день і  важлива віха в історії Єрусалима, який є нашою столицею протягом трьох тисяч років. Ми продовжимо дотримуватися статус-кво в Єрусалимі і на Храмовій горі  для всіх релігій."

Палестинський лідер  Махмуд Аббас  зазначив, що Єрусалим  належить палестинцям, мусульманам, християнам, і він також є вічною столицею Палестини, а рішення Трампа лише на руку радикальним силам, які намагаються втягнути регіон в нове криваве протистояння.

В Палестинській автономії почалися протести. Там спалюють ізраїльські прапори  та лякають новою інтифадою. Туди введені війська спеціальних підрозділів армії оборони Ізраїлю та поліції, які приведені в повну бойову готовність".

Світлана Глаз з Ізраїлю, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Ізраїльські політики привітали заяву Трампа про визнання Єрусалима столицею єврейської держави (аудіо)

Новини по темі