Мобільний додаток

Депутати ухвалили законопроект, який захищає бізнес (Аудіо)

16.11.2017 р., 19:35

Депутати сьогодні ухвалили законопроект, який захищає бізнес і громадян від тиску правоохоронних органів під час проведення обшуків.

Окрім цього, нардепи  зробили крок до посилення відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини.  А ще парламент подарував українцям новий вихідний день, щоправда одночасно скасував інший. Про все це докладніше – Тетяна Власенко.

Прослухати репортаж


З наступного року відеофіксація під час проведення обшуків стане обов'язковою. Обшуки повинні відбуватися лише за участі адвоката, бо інакше здобуті  докази вважатимуться незаконними. Причому сторона захисту на свою відеокамеру також зможе фіксувати усе, що відбувається під час обшуку. Дія закону поширюється на усіх громадян, але головна мета його ухвалення – не допустити втручання правоохоронців у  бізнес, заявив з парламентської трибуни Володимир Гройсман.

Урядовий законопроект зібрав 312 голосів депутатів. Прогресивним і реформаторським його назвав керівник фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов. Підтримали документ і більшість опозиційних фракцій у парламенті. Щоправда, депутат від "Самопомочі" Тетяна Острікова сумнівається, що  деякі його  норми запрацюють повною мірою. Зокрема щодо заборони вилучення комп'терної техніки і телефонів.

Також депутати зробили крок до посилення відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини. У першому читанні ухвалили законопроект, яким пропонується заборонити виїзд за кордон тим, хто не сплачує аліменти упродовж півроку, а на тих, хто не платить понад рік, можуть очікувати примусові суспільні роботи, сказав міністр юстиції Павло Петренко.

І відтепер 25 грудня стало офіційним вихідним днем в Україні. Депутати більшістю голосів підтримали відповідний законопроект. У такий спосіб народні обранці вирішили вшанувати одне із найбільших свят - Різдво Христове, яке святкують за григоріанським календарем 25 грудня. Але, натомість скасували вихідний 2-го травня. Тож, тепер День праці українці святкуватимуть лише 1-го травня, а на Різдво буде два офіційних вихідних – 25 грудня і 7 січня.

Тетяна Власенко, Українське радіо.

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Депутати ухвалили законопроект, який захищає бізнес (Аудіо)

Новини по темі