Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Україна забезпечена вакцинами від грипу (аудіо)

14.11.2017 р., 21:15

750 тисяч доз вакцин від грипу вже завезено до України.

Про це сьогодні повідомила виконувачка міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Чи доступні вони українцям – фізично і фінансово?  З’ясовувала Катерина Шевцова:

"Цієї зими очікується три штами грипу - Гонконг, Брісбен і Мічиган. Зважаючи на те, що грип має короткий інкубаційний період, від моменту зараження до проявів хвороби може минути кілька днів. Нерідко грип викликає ускладнення, попереджає директор одного з центрів первинної медико-санітарної допомоги Ольга Остапенко.
             
Медики одностайні: вакцинація від грипу - найкращий спосіб захиститись від грипу. Однак, мої співрозмовники сказали мені таке:
1. Не буду, бо не вірю.
2. Так, роблю щеплення кожні 2 роки.

Тим, хто вирішив зробити щеплення, необхідно пройти огляд у сімейного лікаря чи терапевта. Оскільки є ціла низка протипоказань, попереджає сімейний лікар Олена Сенатова.
            
Якщо немає протипоказань, лікар виписує рецепт, який дає право в аптеці придбати вакцину. Із нею пацієнт іде до кабінету щеплення. Поспілкувавшись із завідувачок однієї з аптек - Юлією, я дізналась, що вони щодоби замовляють до трьох десятків вакцин від грипу одного з європейських виробників.

В Україні вже закуплено 750 тисяч доз вакцин, повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка і сама вирішила вакцинуватися від грипу.
             
Цього сезону очікується кілька хвиль грипу: грудень - січень, в кінці січня - на початку лютого і в кінці лютого - на початку березня, сказала директор одного з центрів первинної медико-санітарної допомоги Ольга Остапенко".

Катерина Шевцова. Українське радіо


Прослухати репортаж:Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Україна забезпечена вакцинами від грипу (аудіо)

Новини по темі