Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Документ про моніторинг ЮНЕСКО в окупованому Криму передали Україні

10.11.2017 р., 14:13

Гендиректор ЮНЕСКО Ірина Бокова передала постпреду України при ЮНЕСКО Олегу Шамшуру погоджений сторонами документ, що визначає основні параметри безпосереднього моніторингу ситуації в Криму та Севастополі з боку Секретаріату ЮНЕСКО.

Про це повідомляє прес-служба Постійного представництва України при ЮНЕСКО.

"Документ підготовлено у контексті виконання восьми відповідних рішень Виконавчої ради ЮНЕСКО "Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)", ухвалених упродовж 2014 – 2017 років. Його розробка здійснювалася спільно Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО під час консультацій, які тривали з грудня 2016 року, і він набуває чинності після завершення обміну листами між керівником ЮНЕСКО та міністром закордонних справ України", - йдеться у повідомленні.

Цей документ за формою та змістом є першою подібною двосторонньою домовленістю Секретаріату ЮНЕСКО з державою-членом. У ньому на основі відповідних резолюцій ГА ООН, конвенцій ЮНЕСКО та положень національного законодавства України визначено правові та організаційні засади безпосереднього моніторингу ЮНЕСКО в окупованому Криму з урахуванням усіх основних сфер мандату Організації.

Під час церемонії, до участі в якій також були запрошені Постійні представники країн, що входять до Групи друзів України у Виконраді ЮНЕСКО (Великої Британії, Естонії, Литви, США, Франції, ФРН та Швеції), Постійний представник України при Організації заявив, що Україна очікує, що моніторинг ЮНЕСКО буде постійним і комплексним та матиме на меті вироблення конкретних підходів до повернення ситуації на півострові у міжнародно-правове русло.

Документ про моніторинг ЮНЕСКО в окупованому Криму передали Україні

Новини по темі