Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Кількість ув’язнених в Україні зменшилась

9.11.2017 р., 19:35

Кількість ув’язнених в Україні з 2014 року скоротилася вдвічі – зі 124 до 59 тисяч людей.

Про це в ефірі "Радіо Донбас.Реалії" заявив заступник міністра юстиції України з пенітенціарного напрямку Денис Чернишов, передає Радіо Свобода.

За його словами, це відбувається з різних причин. "Перш за все, була певна декриміналізація кодексів, і по економічних статтях зараз застосовуються штрафи, а не ув’язнення", – сказав Чернишов. За словами заступника міністра юстиції, усі дані наведені, не беручи до уваги пенітенціарні заклади на тимчасово окупованій території Донбасу та анексованому Росією Криму.

Денис Чернишов також повідомив про те, що деякі ув'язнені були переведені на підконтрольну українській владі територію.

"За весь час передано на сьогодні 159 людей: 147 – з ДНР і 12 – з Криму", – заявив Чернишов і наголосив на тому, що з території, підконтрольної угрупованню ЛНР, жодного ув’язненого на підконтрольну українській владі територію переведено не було.

Уряд України торік ліквідував Державну пенітенціарну службу, а її повноваження передав Міністерству юстиції. Відповідальним за реалізацію реформи пенітенціарної системи призначили заступника міністра юстиції Дениса Чернишова.

На 1 вересня 2016 року у системі Державної пенітенціарної служби перебувають 148 установ, крім того, 29 установ є на території Донецької та Луганської областей, яку поки що не контролює українська влада. В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, розташованих на території, що контролюється українською владою, тримається близько 61 тисячі людей.

Кількість ув’язнених в Україні зменшилась

Новини по темі