Мобільний додаток

Експерти досліджували ставлення українців до реформ (аудіо)

8.11.2017 р., 20:20

Як сприймають українці зміни, що відбуваються в країні? Це дослідили експерти Реанімаційного пакету реформ спільно з Офісом реформ Кабінету міністрів.

Зокрема, досліджували ставлення до освітньої, медичної пенсійної і земельної реформ, а також – до приватизації державних підприємств.
 
Висновки організаторів дослідження такі: українці схильні підпадати під вплив популістів і загальної хвилі незадоволення.

Детальніше – Наталія Чабанна:
                   
"У сучасному світі (йдеться не лише про Україну) люди нерідко вважають критичним мисленням негативне сприйняття будь-якої інформації. Причому, каже старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський, почасти, особи саме з такими псевдокритичними настроями демонструють практично повну необізнаність у питанні.

Найчастіше особливостями такого сприйняття інформації користуються шахраї. А в політиці – популісти, каже Дмитро Яблонський. Ще один з інструментів маніпулювання громадською думкою – яскраве емоційне зображення предмету, про який йдеться. При цьому вживаються полярні за своїм значенням епітети - на кшталт "злочинний", "кривавий", "олігархічний"або ж справедливий, пригноблений, стражденний тощо. Саме такі прийоми формують і громадську думку, зокрема, і щодо реформ – вказує виконавчий директор Офісу реформ Кабінету міністрів Антон Ященко.

Ілюстрацією таких висновків є дослідження, проведене РПР і урядовим Офісом реформ, - думки людей щодо п’яти ключових реформ – пенсійної, освітньої, медичної, земельної і приватизації державних підприємств.

Загальною ознакою ставлення людей до кожної з них є переважно негативне сприйняття і суперечливі думки щодо них, - говорить  співголова Ради Реанімаційного пакету реформ Гліб Вишлінський.

Дослідження проводилося цього року у всіх регіонах України. Опитано 2000 респондентів, похибка становить 2 відсотки".

Наталія Чабанна. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Експерти досліджували ставлення українців до реформ (аудіо)

Новини по темі