Мобільний додаток

Угода про асоціацію з ЄС - не кінцева мета для України

3.11.2017 р., 17:11

Парламентська асамблея (ПА) Євронест закликає визнати європейські спрямування України, Молдови і Грузії.

Резолюція Євронесту "Майбутнє Східного партнерства - спільна боротьба з гібридними викликами і загрозами безпеці" оприлюднена на сайті Верховної Ради.

"ПА закликає до тіснішої політичної асоціації та економічної інтеграції, включаючи участь у програмах ЄС, а також визнання того факту, що Угоди про асоціацію з Грузією, Молдовою і Україною не є кінцевою метою у відносинах з ЄС і визнання їх європейських прагнень", - йдеться у документі.

Євронест закликає узгодити нові стратегічні довгострокові цілі напередодні саміту Східного партнерства у Брюсселі 24 листопада 2017 року, що сформулює комплексну програму співпраці на наступний дворічний період.

Також ПА ще раз підтверджує свою тверду позицію щодо необхідності відображення в проекті Брюссельської декларації європейських спрямувань та європейського вибору зазначених держав.

Особливу увагу Євронест звертає на включення до Брюссельської декларації таких елементів: розвиток транскордонного співробітництва; зміцнення енергетичної безпеки; гармонізація цифрових ринків; подальше сприяння реформам сектора безпеки; здійснення інтегрованого управління кордонами; викорінення організаційної злочинності; протидія гібридним загрозам; боротьба з тероризмом і запобігання радикалізації; посилення кібербезпеки і запобігання стихійним лихам.

Угода про асоціацію з ЄС - не кінцева мета для України

Новини по темі