Українські пенсіонери в жовтні отримають нові пенсії

Українські пенсіонери в жовтні отримають нові пенсії

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Президент Петро Порошенко підписав закон щодо Пенсійної реформи.Про це очільник Уряду написав у Facebook.
   
"Президент Петро Порошенко підписав законопроекти по Пенсійній реформі. Як я і обіцяв, всі пенсіонери вже в жовтні отримають нові збільшені пенсії! Дякую кожному за підтримку!", - зазначив Гройсман.

На сайті Верховної Ради у картках двох відповідних законопроектів № 6614 та 6617 поки що такої інформації немає. Водночас, Президент у Facebook повідомив, що підписав закон про підвищення пенсій.

"Підписав закон про підвищення пенсій. Завжди пенсіонерам намагалися підвищити виплати перед виборами. Ми це робимо зараз і осучаснення пенсій закладено як ефективно працюючий механізм на постійній основі", - написав Порошенко.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який був присутнім на підписанні, наголосив: підписання Президентом Петром Порошенком розробленого Кабінетом міністрів та ухваленого Верховною Радою пакету законів щодо Пенсійної реформи дає можливість чи не вперше з часів незалежності встановити справедливу пенсійну систему для мільйонів громадян.

"Це важлива мить, якої чекають мільйони українських пенсіонерів. Ми йшли до неї не один день, це було непросто. Але сьогодні маємо важливий момент чи не вперше за часів незалежності побудувати справедливу пенсійну систему. Наше завдання все зробити для того, аби пенсіонери вже цього місяця отримали вищі пенсії", - сказав Глава Уряду.Нагадаємо, Верховна Рада 3  жовтня ухвалила Пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій з жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років із 1 січня 2018 року. Перерахунок раніше призначених пенсій з 1 жовтня здійснюватиметься із використанням єдиного показника середньої зарплати за останні 3 роки (2014 - 2016) у розмірі 3764,4 гривень.

Верховна Рада також встановила перерахунок пенсій із застосуванням величини оцінки одного року стажу у розмірі 1 відсоток (нині цей коефіцієнт становить 1,35%). Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян при стажі 30/35 років. Збережено право для призначення пенсії за віком в 60 років для осіб, які мають повний страховий стаж.

З 1 січня 2018 року пенсія за віком призначатиметься за наявності стажу на 1 січня 2018 року 25 років - у 60 років. Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році. За наявності стажу на 1 січня 2018 року від 15 до 25 років - у 63 роки. З 2028 року пенсії у 65 років призначатимуться особам, які матимуть 15 - 25 років стажу.