Мобільний додаток

За навчаннями "Захід-2017" спостерігають представники ЄС (Аудіо)

19.09.2017 р., 18:50

Представники  Польщі, країн Балтії та інших європейських держав, стежать за перебігом російсько-білоруських навчань "Захід-2017". Зокрема, вони побували на кількох полігонах, де відбуваються маневри.

Разом зі спостерігачами оцінив ситуацію на місці і наш власний кореспондент у Білорусі Павло Шаройко:

"Спостерігати за навчаннями "Захід-2017", які  тривають з 14 до 20 вересня, запрошені  представники з Латвії, Литви, Польщі, України, Естонії, Швеції і Норвегії.

Запрошення були направлені також представникам ООН, ОБСЄ, НАТО, СНД,  військово-дипломатичного корпусу іноземних держав, акредитованих при посольствах у Мінську.

Як  сказав журналістам  після ознайомлення з перебігом маневрів представник Швеції полковник Томас Меллер, іноземні спостерігачі задоволені рівнем відкритості навчань "Захід-2017". Відповідаючи на питання про різні дані чисельності військ, задіяних у маневрах, Меллер зауважив, що офіційні дані стосувалися сухопутних військ і вони відповідають дійсності. Кількість авіації і флоту спостерігачі не вивчали.

У коментарі "Українському радіо", Надзвичайний і Повноважний посол України в Білорусі Ігор Кизим повідомив, що українські спостерігачі від Міноборони також готують доповідь, але висновки оприлюднять коли маневри завершаться. Цитую: "Наскільки це все буде відкрито насправді, ми зможемо говорити після підбиття підсумків. У білоруському МЗС обіцяли провести брифінг  після завершення навчань на початку жовтня", - кінець цитати.

Що ж до можливої небезпеки для України, то дипломат вважає достатніми запевнення Президента Білорусі, що жодної загрози не має. Водночас український Посол сумнівається  у тому, що російські війська  залишать територію Білорусі до 30 вересня".

З Мінська Павло Шароко, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

За навчаннями "Захід-2017" спостерігають представники ЄС (Аудіо)

Новини по темі