Мобільний додаток

Трамп підписав закон щодо санкцій проти Росії

15.08.2017 р., 16:04

Президент США Дональд Трамп підписав "Акт щодо протидії противникам Америки шляхом запровадження санкцій".

Про це повідомляє "Bloomberg" із посиланням на представника Білого дому.

"Президент Трамп підписав закон, який забороняє президентові в односторонньому порядку вживати заходів щодо усунення певних санкцій проти Росії та доповнює санкції проти Росії, Ірану та Північної Кореї", - йдеться у повідомленні.

Закон, з-поміж іншого, передбачає істотне посилення тиску на Росію та підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Йдеться про запровадження додаткових санкцій у фінансовому й енергетичному секторах Росії, щодо державних російських підприємств металургійної та гірничо-видобувної галузей, а також залізничного транспорту.

Крім того, визначається покарання Росії через її дії в інформаційній галузі, в тому числі кіберзломи та атаки.

Окремо в законі визначається необхідність покарання осіб, відповідальних за порушення прав людини на окупованих Росією територіях, а також осіб, які діють в інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ.

Закон передбачає протидію російському проекту "Північний потік - 2" й, крім того, документ закріплює на законодавчому рівні попередні санкції проти Росії,
введені указами президента.

Паралельно законодавство підтверджує підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, у тому числі не визнає спробу Росії анексувати Крим та засуджує окупацію територій на Сході України.

Закон також передбачає додаткові санкції США проти Ірану й Північної Кореї.   

Нагадаємо, офіційної заяви щодо підписання Трампом закону щодо санкцій проти Росії на сайті Білого дому поки немає. Перед тим, як надійти на підпис президента, документ отримав майже одностайну підтримку в Палаті представників (419 - "за" й лише 3 - "проти"), а також у Сенаті (98 проти 2) американського Конгресу.

Отже всі демократи й переважна більшість республіканців переконані, що санкції щодо Росії мають бути посилені за її агресію у Східній Європі, стосовно інших країн Заходу, за її намагання підірвати демократичні основи вільного світу.

Трамп підписав закон щодо санкцій проти Росії

Новини по темі