Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Україна домагається визнання Росії державою-агресором

21.04.2017 р., 16:35

Україна в Міжнародному суді ООН в Гаазі сконцентрує зусилля на юридичному визнанні Росії державою-агресором. Про це сказав президент Петро Порошенко під час наради з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним та його заступником Оленою Зеркаль, а також заступником голови Адміністрації Президента Костянтином Єлисеєвим.

На переконання Глави держави, статус агресора створить механізм юридичної відповідальності не для приватних осіб, як хотіла Москва, а для держави загалом, яка має понести відповідальність за фінансування тероризму.

У свою чергу, Олена Зеркаль повідомила, що Міжнародний суд націй визначить подальші кроки в розгляді справи "Україна проти Росії" 12 травня. За її словами, суд вирішить, як просуватиметься справа і скільки буде надано часу Україні на підготовку основного меморандуму.

Як відомо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі, зокрема, вказав, що Росія має надати можливість кримським татарам зберегти свої інституції, у тому числі Меджліс. Також йдеться про доступність освіти українською мовою на кримському півострові. Водночас запит України щодо фінансування Росією тероризму поки визнаний судом недостатньо доведеним.

Новини по темі