Мобільний додаток

Сьогодні в Гаазі передостанній день публічних слухань

8.03.2017 р., 13:55

Минулого понеділка Україна розпочала правову боротьбу проти російської агресії, окупації Криму і Донбасу та масового порушення прав людини. Попередні два дні звітували сторони процесу.

Сьогодні під час слухань у Міжнародному суді ООН у Гаазі, які розпочалися 2 години тому, Україна надасть деталізовану оцінку позиції Росії, повідомила голова вітчизняної делегації, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Вона зазначила, що аргументи російської сторони, які були викладені у суді вчора, є доволі передбачуваними і зводяться до того, що жодна норма міжнародного права не забороняє Росії безкарно нищити людей.

Нагадаємо: серед пояснень Москви є, зокрема твердження про те, що сучасне російське озброєння, яким користуюються бойовики на Донбасі, знайдено у шахтах або залишене українською армією.

Україна наполягає на запровадженні нових антиросійських обмежень. Завтра слово знову буде надано російській стороні. Того ж дня суд має ухвалити рішення.

Представник України - доктор Гарольд Кох - звинуватив російську сторону у перекручуванні фактів та закликав Суд невідкладно запровадити проти РФ тимчасові заходи.

Очікується, що Гаазький суд ухвалить рішення про запобіжні заходи упродовж одного - двох місяців. Водночас сам судовий процес триватиме кілька років.

Новини по темі