Мобільний додаток

Парламент отримав подання ГПУ на Новинського

4.11.2016 р., 15:40

До Верховної Ради надійшло подання від Генпрокуратури про позбавлення представника "Опозиційного блоку" Вадима Новинського депутатської недоторканності і про притягнення його до кримінальної відповідальності. Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці голови Верховної ради Андрія Парубія.

Напередодні генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що політик підозрюється у спробі усунути тодішнього предстоятеля Української православної церви Московського патріархату Митрополита Володимира на користь людини, лояльної до режиму Януковича і Кремля.

Чи готовий регламентний комітет підтримати скасування депутатської недоторканності Вадима Новинського - поки неясно, сказав у кулуарах парламенту перший заступник голови регламентного комітету, депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник. Це залежатиме від того, чи достатньо доказів надасть Генпрокуратура за висунутими йому звинуваченнями.
                                                                             
Кілька народних депутатів із різних фракцій у кулуарах висловили готовність проголосувати за позбавлення Вадима Новинського депутатської недоторканності, якщо Генпрокуратура обґрунтує своє подання.

Тим часом, надати дозвіл на притягнення Вадима Новинського до кримінальної відповідальності народні депутати зможуть не раніше 15 листопада, коли розпочнеться наступний пленарний тиждень.

До того ж, регламентний комітет має право готувати свої висновки впродовж 20 днів із часу отримання відповідного подання. Тож, депутати міркують, чи не втече за цей час Вадим Новинський з країни, як це зробили деякі інші підозрювані посадовці.

Новини по темі