war

«Чорнобиль – без табу» на радіо «Культура»

21.04.2016 р., 15:15

Тридцятим роковинам аварії на Чорнобильській АЕС присвячено спеціальний випуск програми «Ранок на радіо «Культура» під назвою «Чорнобиль – без табу». У передачі візьмуть участь журналісти, які першими 1986 року проривали інформаційну блокаду щодо наслідків аварії, ліквідатори аварії, митці, які виступали ліквідаторами вже в травні 86-го, культурологи, письменники.

Як це було? Як вдавалося друкувати в ЗМІ матеріали про катастрофу? Як стало можливим оприлюднити перші кадри ліквідації? Про це йтиметься у розмові з заслуженими журналістом України Миколою Хрієнком та письменником, громадським діячем Володимиром Шовкошитним. У передачі прозвучить фрагмент унікального інтерв’ю з режисером, який зафіксував перші дні ліквідації аварії на ЧАЕС Хемом Солгаником (нині покійний). Чим сьогодні живе ЧАЕС, які проблеми Чорнобильської зони і людей, які її не залишили і сьогодні? Про це розповість журналістка Ольга Мусафірова, яка щойно повернулася звідти. Фотограф Сергій Марченко брав участь в культурологічних експедиціях в зону відчуження разом з Лідією Орел, Ліною Костенко, зафіксувавши артефакти для історії. Про чорнобильську культурну спадщину і про невідворотні втрати – його розповідь.

«Знак оклику!» у спецвипуску «Ранку» поставлять письменники Юрій Щербак, Маркіян Камиш, режисер Володимир Петранюк, художниця Наталка Литовченко, чиї думки доповнять наше уявлення про екологічну  і техногенну катастрофу, з якою живе Україна вже 30 років.

Спецвипуск у ефірі о 8.30, у вівторок, 26 квітня. Ведучі Галина Дацюк та Василь Шандро.

«Чорнобиль – без табу» дасть старт цілій низці спогадів, свідчень, розповідей, міркувань про трагедію. Зокрема, директор театру української традиції «Дзеркало» Володимир Петранюк о 10.40 розповість про виставу «Полум’яні автографи» (Чорнобильські образки). 1986 року театр «Дзеркало» працював у зоні ЧАЕС, тоді й народилася перша в світі театральна постановка, присвячена чорнобильській трагедії. Виставу показали 90 разів. А директора та акторів театру нагороджено знаком «Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС II ступеня».

Про «свій» Чорнобиль на хвилях радіо «Культура» митці, журналісти, науковці згадуватимуть впродовж усього дня, 26 квітня.

Новини по темі