Україна наростила випуск боєприпасів у десятки разів — Данілов

Україна наростила випуск боєприпасів у десятки разів — Данілов

Україна наростила випуск боєприпасів у десятки разів порівняно з довоєнним періодом, зазначив в ексклюзивному коментарі Українському Радіо секретар РНБО Олексій Данілов. 

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото focus.ua

Виробництво боєприпасів власного виробництва зросло в десятки разів порівняно з довоєнним періодом, зауважив секретар Ради національної безпеки та оборони України.  "Зараз є великі проєкти, які перебувають у стадії реалізації. Найближчим часом ми почуємо дуже приємні новини саме з цього фронту, який є так само дуже важливим", – наголосив Олексій Данілов. А що стосується забезпечення української ППО – це питання вкрай чутливе і важливе. "Розуміємо, що ворог продовжує атаки міст і цивільного населення. Ми маємо розуміти, що маємо максимальний захист цих територій забезпечити, щоб усі міста і всі підприємства, які є критичними для нас, були забезпечені ППО. Це дуже важлива річ і працює над цим питанням і президент України, і МЗС, і ті фахівці, які перебувають у державах-партнерах України – а це насамперед Німеччина, США, Велика Британія, ті, які допомагають нам із цими питаннями. Я хотів би всім подякувати за роботу, яку вони здійснюють", – зауважив секретар РНБО України. 

Данілов також констатував, що є сьогодні дуже потужна коаліція і по дронах. "Ми налагодили власне виробництво на території країни і 90% безпілотників, які на сьогодні відправляються у війська – це виробництво "Укроборонпрому", це і виробництво приватних компаній, які вже виробляють дрони, починаючи з короткої дії й закінчуючи БПЛА, які можуть бути скеровані на сотні й сотні кілометрів", – сказав секретар Ради національної безпеки та оборони України.  

 

КОНТЕКСТ

Торік Україна збільшила випуск мінометних снарядів у 42 рази, артилерійських боєприпасів – у 2,5 раза. Про це повідомив 13 лютого 2024 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду. Він також заявив, що 2024 року очікується новий пік зростання. "Цьому сприятиме дерегуляція, яку вже провели", – заявив він.

Крім того, за словами Шмигаля, були створені алгоритми розробки та прийому в експлуатацію продукції, що залучить до виконання оборонних замовлень ще більше українських виробників.