29 листопада в Україні можливий наступний циклон — Гідрометцентр

  29 листопада в Україні можливий наступний циклон — Гідрометцентр

Нинішній циклон, внаслідок якого, зокрема на Одещині, пориви вітру сягали 35 метрів за секунду, поступово залишає територію України. Про це в ексклюзивному коментарі Українському Радіо повідомила синоптикиня Гідрометцентру України Наталія Птуха. Але розслаблятися не варто. Адже в середу, 29 листопада чекаємо на наступний циклон. Він прямуватиме за іншою траєкторією — передусім із південного заходу.

0:00 0:00
10
1x

 

Ілюстративне зображення із сайту Pixabay 

 

На Одещині пориви вітру сягали 35 метрів за секунду

Циклон поступово залишає територію України, розповідає Наталія Птуха. Зараз він ще має свій вплив на північному сході — це Київщина, Чернігівщина, Сумщина, трохи Полтавщина. Сьогодні у денні години вплив циклону зменшується і він відходитиме у північно-східному напрямку. Циклон був доволі потужним — по Одеській області пориви вітру сягали 35 метрів за секунду. Загалом його траєкторія пройшла трошки східніше, бо спочатку очікувалося, що складні погодні умови будуть у Києві, Кіровоградській та Черкаській областях. На лівобережжі Київщини снігопад справді сильний, але самому Києву пощастило трошки більше, хоча і сніг, і сильні пориви вітру ми спостерігаємо, констатує синоптикиня. І додає: "Добре, що комунальні служби були до цього готові".

Сказати, що таких вітрів ніколи не було, ми не можемо, зазначає Наталія Птуха. Такі південні циклони, як цей, періодично виходять на територію України. "Звісно, наші фахівці порівнюватимуть цей циклон за всіма параметрами, зокрема за швидкостями вітру. Сказати, що цей циклон рекордний — поки що не можу, потрібно порівняти цифри", — каже синоптикиня.

У середу чекаємо на наступний циклон

Чи буде в акваторії Чорного моря складніше для нашого судноплавства після звільнення Криму, з огляду на погодні умови, це запитання більше до експертів Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, додає Наталія Птуха. "Можемо лише сказати, що нечасто бувають такі високі хвилі. Фахівці завжди попереджають наших моряків про погодні умови, які можуть скластися. Коли надходить циклон із півдня, то складаються такі погодні умови. Нам важливо зараз не розслаблятися, тому що в середу чекаємо на наступний циклон, у нього буде інша траєкторія, трохи західніша. Циклон виходитиме більше з південного заходу. Детальніша інформація від Гідрометцентру буде згодом", — зазначила Наталія Птуха.

КОНТЕКСТ

Внаслідок різкого погіршення погодних умов в Україні перекрито рух транспорту на 14 автошляхах, у 16 областях населені пункти знеструмлені. Про це повідомив сьогодні, 27 листопада міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. В цілому на території України знеструмлено 2019 населених пунктів, 1370 вантажних транспортних засобів перебувають у місцях тимчасового відстою, відбуксовано 840 автівок.