Ілон Маск прагне повторити політичний успіх Трампа — Дубовик

Ілон Маск прагне повторити політичний успіх Трампа — Дубовик

Наразі Ілон Маск не може претендувати на серйозний сегмент в американському політичному середовищі і його навряд чи можна назвати політиком. Про це в ефірі Українського Радіо зазначив доцент кафедри міжнародних відносин Одеського Національного університету імені Мечникова Володимир Дубовик. Втім експерт не виключає, що американський мільярдер прагне повторити успіх експрезидента США Дональда Трампа, який завдяки своїм скандальним та неполіткоректним заявам став відомим політичним діячем.

0:00 0:00
10
1x

Американський мільярдер, бізнесмен і винахідник Ілон Маск, фото: AP

"Наразі Маск не може претендувати на серйозний сегмент в американському політичному середовищі"

"Маск поки що все ж таки просто особистість, яка фігурує в соціальних мережах, медіа і привертає до себе увагу. Тому я не думаю, що можна його назвати політиком. Скоріше, він намагається грати в такого, якому вже набридло бути бізнесменом, просувати свої відомі компанії, адже в космос вже злітали ракети, і Starlink вже попрацювали, і Tesla потихеньку їде десь. І тому він вважає, що оскільки він все це створив і стосується всіх цих концернів і технологічних звершень, а тому має рацію і клепку в голові коментувати міжнародні події. Але ні, ми просто в зайвий раз бачимо приклад, яких багато, що людина дуже заможна, але мудрою людиною не є. Тобто велика кількість грошей не обов'язково дає мудрість", — зазначає Володимир Дубовик.

Експерт наголошує: Маск не просуває якихось політичних партій. Втім він ситуативно наближається до Трампа і трампістів. "Крім того, він вже давно пише сам та ретранслює критичні твіти, які ставлять під сумнів необхідність продовження війни тощо. Я не думаю, що наразі він може претендувати на серйозний сегмент в американському політичному середовищі. Звісно, він має багато грошей, і це плюс, але все ж таки серйозної партії чи руху в нього поки що немає", — додає він.

"Це прагнення повторити успіх Трампа"

"Ілон Маск — це людина, яка за будь-яку ціну хоче привернути до себе увагу, хоче бути всередині сутичок і суперечок. До речі, слідуючи Трампу, бо Трамп брав такий шлях ще в 2015 році. І завдяки своїм скандальним, популістським, неполіткоректним заявам і висловам він став відомим політиком, створив рух і знову зараз намагається стати президентом США. Тож може, Маск, подумав, що якщо в Трампа вийшло, то чому б йому не спробувати теж бути на коні, бо можуть запрошувати на різні ефіри й у будь-якого випадку обговорюють", — вважає міжнародник.

"Маска підтримують ті, хто бунтують проти політичної коректності"

"Соціальна група, для яких Ілон Маск безумовний лідер, що б він не утнув, перетинається з групою підтримки й з соціальною та електоральною базою Дональда Трампа. Не повністю, але перетинається. Це люди, які не вірять в правдивість будь-якої інформації та науки й піддають сумніву все, що чують. Їм не підходять прості пояснення, їм потрібна конспірологічна теорія. І це люди, які бунтують проти політичної коректності. Тому, якщо хтось каже, як ми можемо не допомогти народу України, який страждає так від агресії Росії, інший напише, що не треба допомагати. Крім того, такі люди є лібертаріанцями, як і Ілон Маск. Вони з точки зору зовнішньої політики кажуть — "а чому всюди беремо участь, чому Америка має всім допомагати й вирішувати всі конфлікти у світі, адже треба не розтрачувати нашу енергію і розв'язувати проблеми всередині країни". І трампісти, і час від часу Ілон Маск зазначають, що "у нас є проблеми на південному кордоні, бо там нелегальна міграція, а ми замість цього займаємося українськими справами". Тобто це демагогія, але вона працює, на жаль", — резюмує Дубовик.

Контекст

Американський мільярдер і винахідник Ілон Маск у своїй соцмережі Х (колишній Твіттер) оприлюдинив пост, у якому спробував висміяти президента України Володимира Зеленського. "Коли минуло п'ять хвилин, а ти не попросив допомоги в мільярд доларів", — йшлося у підписі до картинки із зображенням Зеленського.

Останні новини
Алгоритми Ютуба, російська пропаганда і людська лінь. Думка експерта Кульчинського
Алгоритми Ютуба, російська пропаганда і людська лінь. Думка експерта Кульчинського
Катери для захисту "зернового коридору" можуть доставити в Україну річками — Лакійчук
Катери для захисту "зернового коридору" можуть доставити в Україну річками — Лакійчук
"Ціль Ізраїлю незмінна – демонтаж влади ХАМАСу в Секторі Гази", –  Данилов
"Ціль Ізраїлю незмінна – демонтаж влади ХАМАСу в Секторі Гази", – Данилов
У 50 "справ Майдану" спливає термін давності та досі немає вироків — Донський
У 50 "справ Майдану" спливає термін давності та досі немає вироків — Донський
Корупційні суддівські скандали повторюються раз в кілька місяців — Валько
Корупційні суддівські скандали повторюються раз в кілька місяців — Валько
Новини по темі
США вистачає ресурсу для підтримки України та Ізраїлю одночасно — представник Держдепу
Є випадки блокування гуманітарної допомоги для України на кордоні з Польщею — український дипломат
За 1933-й рік в одному із районів Дніпропетровщини не стало половини школярів — Сергійчук
Політична допомога — так, військова — ні: чого чекати Україні від Вілдерса, чия партія перемогла на виборах в Нідерландах?
"Справжнє народження європейської оборони почалося, коли ЄС вирішив надавати військову допомогу Україні" — Шарль Мішель