Вони нам — зерно, ми їм — нафту. Попенко про знищення ворожих кораблів дронами

Вони нам — зерно, ми їм — нафту. Попенко про знищення ворожих кораблів дронами

Якщо Росія повернеться до зернової угоди, то це означатиме, що морські дрони-камікадзе досягли своїх цілей та виконали своє завдання. Таку думку висловив в ефірі Українського Радіо військовий оглядач Денис Попенко. "Це новий підхід в морській тактиці. Ми почали першими використовувати морські дрони, щоби знищувати ворожі надводні цілі". І ворог поки безуспішно веде боротьбу з ними. Бо неможливо поставити РЕП на кожен плавзасіб, переконаний військовий оглядач. Морського дрона-камікадзе ворог зараз визначає на око та слух. І якщо він встигне за цей час скористатися кулеметом або гарматою, лише тоді дрон буде знищено.

0:00 0:00
10
1x

Морські дрони. Скриншот з відео Володимира Зеленського

Якщо Росія повернеться до зернової угоди, то морські дрони виконали своє завдання

Україна на сьогодні знайшла дієвий спосіб впливу на військові кораблі РФ, які вважають, що повністю контролюють Чорне море, розповідає Денис Попенко. Цими засобами є безекіпажні морські дрони або дрони-камікадзе. Це і є нашою відповіддю РФ на блокування зернового коридору, вважає військовий експерт. "Це новий підхід в морській тактиці. Ми почали першими використовувати морські дрони, щоби знищувати ворожі надводні цілі". Перша атака відбулася ще в жовтні минулого року у Севастопольській бухті. Зараз добираються і морські дрони, і морські цілі, каже Денис Попенко, ми поки що спостерігаємо за ефектом від попередніх ударів, і за реакцією РФ на них. "За неофіційною інформацією Росія нібито розглядає своє повернення до зернової угоди. Якщо це буде так, то завдання, які покладалися на морські дрони, можна вважати виконаними". 

ЗСУ знищують нафтову російську торгівлю

Денис Попенко каже, що якщо ті чи інші території оголошуються зоною морської загрози, це сигнал до тих страхових компаній, які здійснюють страхування суден. "Таким чином зростають ризики втрати цих кораблів, зростає ставка страхування і торгівля стає не вигідною. Якщо росіяни б'ють по нашій зерновій торгівлі, то ми б'ємо по російській нафтовій торгівлі і блокуємо їхні порти, чим збільшуємо ставку страхування". Денис Попенко вважає, що не обов'язково знищувати кожен ворожий корабель, а особливо ті, які становлять загрозу екології. "СІГ (російський танкер, в який влучив морський дрон-камікадзе — ред.) був під санкціями, курсував до Сирії, перевозив вибухівку, авіаційне паливо та нафтопродукти". 

"На кожному плавзасобі РЕП не розмістиш"  

Для того, щоби розмістити засоби РЕП проти морських дронів, треба розуміти, з якого напрямку може бути здійснена атака цими безпілотниками, вважає військовий експерт. Морський дрон пливе по воді, є маленькою ціллю і не випромінює радіолокаційних хвиль. "В росіян є проблема виявлення морських дронів. На кожному плавзасобі РЕП не розмістиш. Ворог може визначити їх лише і поки що візуально, лише тоді морські безпілотники можуть бути знищені вогнем із кулеметів або гармат". 

На логістику ворога впливає пошкодження мостів у Чонгарі та Генічеську 

Що стосується ураження мостів у Чонгарі та Генічеську, то все залежить від ступеня їхнього пошкодження, каже військовий експерт. І переконує, що на логістику ворога це впливає. "Чонгарський міст є прямим сполученням із Запорізькою областю, де тривають активні бої на півдні. Якщо міст в Чонгарі суттєво пошкоджено, тоді здійснюватиметься логістика через Армянськ, що накине ще плюс понад 100 км додаткової дороги. Також знадобляться і додаткові авто". 

Мобілізація в РФ відбудеться або восени, або після виборів у березні

Східний напрямок для росіян теж важливий, каже Денис Попенко. "Там важче нам порушити ворожі логістичні зв'язки, бо близько кордон із РФ. Але росіяни хочуть повернути контроль тих територій, які були втрачені ними". Розповідає, що на сході України воюють різні сили ворога: і засуджені, яких вербує офіційно Міністерство оборони РФ, і елітні війська, і мобілізовані. Саме засуджені проривають і штурмують українські укріплення. "За рахунок мобілізованих РФ планує поповнити свої втрати. Хвиля мобілізації в РФ відбудеться найближчим часом на початку осені. Хоча нам відомо, що у березні заплановані вибори, і, можливо, вже після них будуть вдаватися до мобілізації. Планується набрати не менше як 300 тисяч людей", — резюмував Денис Попенко.