Коваль: "Ми маємо запасу з цьогорічної зібраної пшениці на 2,5 роки"

Коваль: "Ми маємо запасу з цьогорічної зібраної пшениці на 2,5 роки"

Жнива в Україні наближаються до свого завершення. На Одещині, Миколаївщині та Буковині зібрали всі сільськогосподарські культури. Але досі на полях в більшості областей залишається зимувати кукурудза та соняшник. Чому так стається? Чи вплине це на продовольчу безпеку? Як зараз відбувається відвантаження зерна у портах? Про це слухачам Українського радіо розповів генеральний директор "Української аграрної конфедерації" Павло Коваль.

0:00 0:00
10
1x

Посівний рік

"Цей посівний рік був і залишається дуже складним. Впливає на нього і війна, і погодні умови. Напружена ситуація спостерігається і в посівній кампанії. 

Жнива в деяких областях ще досі не завершені: зокрема, кукурудза стоятиме аж до весни. На сьогодні близько 35% її залишається в полі. По найвищому гатунку її продати буде складно як у нас, так і за кордоном. Якщо буде взимку лише мороз без снігу та дощів, то якість її не знизиться. Якщо ж буде зберігатися високою вологість,  буде постійне коливання впродовж зимового періоду від морозів до теплої погоди, то це буде впливати на якість. Надзвичайно дорого при вологості 26-30% висушити кукурудзу до 14%. Коли аграрій збере її і висушить, то він вийде на нуль рентабельності в розрахунку на гектар і тонну, а в іншому випадку будуть прямі збитки. Тому було прийнято рішення аграріями залишити її в полі для того, щоби вона підсушилася морозом. Сухий мороз забере декілька відсотків вологості з неї. 

В ряді областей площі заміновані та забруднені небезпечними боєприпасами. Є немолочена пшениця в Харківській, Сумській, Чернігівській областях, на Донеччині та Запоріжжі. Є невеликі ділянки і в Київській області. Десь навіть не зібрані ще ранні культури, не говорячи вже про сою, кукурудзу, соняшники. Цей урожай буде втраченим. Якщо 2-3% площі соняшнику залишається не зібраним, то на якість це вже буде впливати". 

Читати також: "Росіяни обстрілюють Одесу, щоб схилити Україну до переговорів, а також тому, що це єдиний канал експорту" — Корольчук

Продовольча безпека

"100% пшениці від прогнозованих площ ми на сьогодні зібрали: це 41 центнер із гектара і близько 20 мільйонів тонн пшениці. Не вся вона буде харчових гатунків. 

На внутрішній ринок нам потрібно до 4 мільйонів тонн. Цьогорічної пшениці у нас на є 2.5 роки запасу. Частину харчової пшениці з неї ми можемо експортувати. Частина буде використовуватися на внутрішньому ринку, як перехідні запаси на наступний рік. Про жодні загрози продовольчої безпеки як для людей, так і для годівлі худоби і птиці мова не йде". 

Зберігання сільськогосподарських культур

"Ми сьогодні можемо говорити про три категорії зберігання культур: ті, що знаходяться на нашій території; ті, які пошкоджені та знищені; ті, які будувалися в умовах війни. 

57 мільйонів тонн сертифікованих елеваторних потужностей у нас було до повномасштабного вторгнення і 15 мільйонів у господарствах і підприємствах.   

Крім того, ми відповідальний і стабільний експортер на світових глобальних ринках. Після масових бомбардувань в Одесі вчора вже було відвантажено 8 суден з трьох портів".

Фото: agrotimes.ua

Останні новини
Група Mazepa випустила пісню про відповідальність
Група Mazepa випустила пісню про відповідальність
Доля культурних пам'яток Херсонщини:  безповоротно знищені, переміщені водою та понищені ерозією
Доля культурних пам'яток Херсонщини: безповоротно знищені, переміщені водою та понищені ерозією
Фрагментація Росії почалась з кабінету Путіна 24 лютого 2022 — Данілов
Фрагментація Росії почалась з кабінету Путіна 24 лютого 2022 — Данілов
Голова Херсонської облради: Найбільша загроза ― це епідемії, що можуть розпочатися після спаду води
Голова Херсонської облради: Найбільша загроза ― це епідемії, що можуть розпочатися після спаду води
"Для України наслідки підриву Каховської ГЕС будуть страшні, але для росіян — катастрофічні" — Данілов
"Для України наслідки підриву Каховської ГЕС будуть страшні, але для росіян — катастрофічні" — Данілов
Новини по темі
Страшилки про обвал європейського ринку українським зерном були перебільшенням — Ткаченко
Росія хоче в Туреччині президента Ердогана — Габер
Тестовий варіант вступу України до ЄС — економіст про рік безмитної торгівлі
"Продовольчої кризи не буде": що відбувається з аграрним експортом України?
"Нам треба молитися, аби Європа не забороняла транзит" — експерт про зернову кризу