Мобільний додаток

Український скаутинг. Пласт

Це трисерійний радіофільм з циклу "Світочі епохи", присвячений історії пластунського руху від початку й до сьогодення.

Пласт — єдина скаутська організація в Україні, яка ніколи не припиняла своєї діяльності, навіть у найтяжчі для нашої держави часи.  

Ми розповідаємо про визначних постатей, які свого часу були пластунами та сприяли розвитку скаутського руху в Україні: Романа Шухевича, Степана Бандеру, Андрія Шептицького, Олега Ольжича, Августина Волошина, Надію Світличну, Харитю Кононенко… А також кіборга Євгена Подолянчука, який загинув, захищаючи Донецький аеропорт. Він був настільки відданим справі Пласту, що навіть на паспорт сфотографувався в пластунському однострої.

Завдяки голові наглядової ради Пласту Юрію Юзичу, який надав документи, численні консультації та змістовне інтерв’ю, в ігрових сценах радіофільму реконструйовано багато історичних подій.

У ролях не лише відомі актори – Дмитро Лінартович, Борис Лобода, Андрій Любич, - а й самі пластуни різних поколінь. Адже якщо вже став "сильним розумом та тілом, красним душею, обережним в замислах та планах та бистрим у думці та справах", то це на все життя!

Радіофільм "Український скаутинг. Пласт". Серія 1

У першому випуску радіосеріалу йдеться про історію створення пластівського руху, про походження назви та перших пластунів в Україні та закордоном.

Радіосеріал "Український скаутинг. Пласт". Серія 2

У другому випуску радіосеріалу знайомимось з традиціями та символами Пласту.

Радіосеріал "Український скаутинг. Пласт". Серія 3

У третьому випуску серіалу йдеться про історію та структуру Пласту, починаючи з отримання Україною своєї незалежності, а також про участь пластунів в Помаранчевій революції, Революції Гідності та захисті України від російських окупантів.