"Дайте військовим робити свою справу": Ігнат не радить цивільним намагатися збивати дрони з власної зброї

"Дайте військовим робити свою справу": Ігнат не радить цивільним намагатися збивати дрони з власної зброї

Сьогодні, 17 жовтня зранку російські військові випустили по Києву 28 дронів-камікадзе, п’ять з яких таки долетіли. Які ще важливі факти про нинішню атаку дронів по Україні потрібно знати, Українському радіо розповів речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

0:00 0:00
10
1x

Результати роботи ППО

Окупанти здійснили черговий напад дронами-камікадзе "Shahed-136" з південного напрямку. Спершу о 21.30-22.30 годині було атаковано Україну з півдня. Було збито 11 дронів, спрацювали сили та засоби повітряного командування "Південь". З 11 два збито протиповітряною обороною Національної гвардії та силами територіальної оборони. Також були залучені й зенітно-ракетні підрозділи та винищувальна авіація. Цілі збивали всіма засобами, які є доступні. 

Далі ворог продовжував атакувати з цього ж напрямку вже о 3 годині ночі: була атака й 15 дронів-камікадзе було знищено на південному напрямку — на Одещині та Миколаївщині. 

Й далі те, чому вдалося пролетіти, було знищене вже підрозділами Повітряного командування "Центр". Знищено щонайменше 11 дронів. Таким чином ми маємо цифру в 37 знищених повітряних цілей, а це — 86 % від того, що прилетіло в напрямку України. 

Чи варто цивільним особам стріляти по дронах з власної зброї?

Думаю, не варто займатися такою роботою, тому що, наприклад, в містах-мільйонниках в багатьох є мисливська чи автоматична зброя, карабіни. Якщо всі почнуть з вікон стріляти по дронах, виникне велика небезпека, адже кулі як мінімум падають вниз. Люди гуляють з дітьми, просто гуляють, не всі дотримуються сигналів повітряної тривоги. Це небезпечно, тому дайте військовим робити свою справу. 

Зрозуміло, що над містом ускладнюється робота як авіації, так і зенітно-ракетних комплексів, тому що є загроза уламків, які можуть падати на жилі масиви. Тому повітряні сили та інші загони намагаються знищувати повітряні цілі на підступах до міста.

З якою тактикою росіяни застосовують дрони?

Противник хоче оминути нашу ППО, він прокладає певні шляхи, вивчає слабкі місця нашої протиповітряної оборони та намагається прокладати маршрут таким чином, щоб обійти її. Ми ж намагаємося протидіяти цьому і ввести ворога в оману, переміщуємо вогневі засоби. Зрозуміло, що наших вогневих засобів не вистачає, аби перекрити всю територію України, тому доводиться маневрувати.

Фото: УНІАН