"В обмін на зброю": експерт прокоментував, чому Зеленський масово звільняє посадовців

"В обмін на зброю": експерт прокоментував, чому Зеленський масово звільняє посадовців

Президент Володимир Зеленський звільнив Руслана Демченка з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави. Водночас на сайті Ради нацбезпеки і оборони вже відсутня інформація про першого заступника секретаря РНБО. Що означає ця відставка та якими можуть бути наслідки — про це в ефірі Українського радіо розповів експерт Українського інституту майбутнього з питань реформування правоохоронних органів Іван Ступак.

0:00 0:00
10
1x

Чому звільнили Демченка

До пана Демченка було багато претензій, зокрема щодо його діяльності на цій посаді. Є підозри, що Демченко має відношення до діяльності спецслужб Російської Федерації. І на п’ятий місяць війни цю особу було звільнено з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Крім того, у нього ще є інша посада — керівник Комітету з питань розвідки. І там начебто теж вже пішли тектонічні зміни, і на цю посаду "сватають" теперішнього керівника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова.

Керівник Комітету з питань розвідки має дорадчу функцію, але саме ця особа акумулює всю розвідувальну інформацію, яка надходить до Офісу президента, систематизує її, узагальнює. І він майже остання інстанція, яка вирішує, що саме піде на доповідь нагору: що важливо, а що не дуже, що пізніше, а що в першу, а про що взагалі не треба доповідати тощо. Тобто це ключова посада особливо під час війни.


На фото: Руслан Демченко, uk.wikipedia.org

Про масові звільнення посадовців

У нас війна. Ми повністю залежимо від постачання озброєння з боку наших західних друзів — європейців і американців. Тривалий час керівництво країни просто "відмахувалося" від прохань європейських колег здійснити певні кроки, зокрема призначити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ще до війни президент Зеленський літав до Лондона і мав там особисту розмову з керівниками британської розвідки з приводу свого оточення. Всі чекали, що будуть масові звільнення після таких зустрічей, але їх не відбулося.

Зараз я розумію, що питання "стало руба". Європейці сказали: "Ви маєте почати рухатися в європейському форматі, адже ми дали вам і кандидатство в Євросоюз, і допомагаємо, а від вас поки що не бачимо кроків". І вже є майже призначений керівник САП, моментально звільняється голова СБУ Іван Баканов, відбувається звільнення Руслана Демченка тощо. Я думаю, це з подачі наших західних друзів. Вони надавили на нас і поставили питання руба.

Чи отримаємо ми більше озброєння від партнерів

Я думаю, так. Це взаємопов'язано. Якщо влада та особисто пан Зеленський почали рухатися в цьому напрямку, це значить, що європейці відстежують цю реакцію і бачать, який прогрес. Я розумію, що будуть ще звільнення. Можливо, не такі гучні. Проте вони будуть. І це буде великим сигналом для європейців та американців, що з Україною є зворотний зв'язок. Тобто не просто гра в одні ворота, коли нам дають зброю, а Україна як хоче, так далі й рухається. Будуть також певні рухи з приводу судової реформи в напрямку європейських зразків, оскільки Європа вимагає і стандартизує ці процеси. І це пов'язано з постачанням озброєння. Тобто ми зараз робимо ці кроки, і я впевнений, що найближчим часом ми можемо вже почути гарні новини про 300-кілометрові ракети до HIMARS.

Як зміна керівництва в правоохоронних органах може вплинути на безпеку

Ми можемо сподіватися, що не буде витоків інформації до Російської Федерації. Якщо вони раніше були в певному об'ємі, то зараз, впевнений, вони суттєво зменшаться. Не буде того великого джерела інформації, а російські агенти будуть виловлені. Хтось піде на обмін, а хтось — до в’язниці. Але позитивний процес в цьому є.

На фото: Володимир Зеленський, president.gov.ua

Останні новини
Українці мають нагадувати Папі Римському, що всі спроби оновити Росію закінчувалися репресіями  ― проректор УКУ Турій
Українці мають нагадувати Папі Римському, що всі спроби оновити Росію закінчувалися репресіями ― проректор УКУ Турій
Система управління в російській армії на певний час зламана – Лакійчук про "бавовну" в Криму
Система управління в російській армії на певний час зламана – Лакійчук про "бавовну" в Криму
Anton Velboi: "Потрібно розв'язати питання з лейблом, щоб я міг далі співати й працювати"
Anton Velboi: "Потрібно розв'язати питання з лейблом, щоб я міг далі співати й працювати"
Alekseev видав нову версію хіта "Океанами стали"
Alekseev видав нову версію хіта "Океанами стали"
Забрали усе, нічого не дали. Реформу децентралізації не можна загубити — Констанкевич про бюджет-2024
Забрали усе, нічого не дали. Реформу децентралізації не можна загубити — Констанкевич про бюджет-2024
Новини по темі
США дадуть Україні додаткові засоби ППО, але їх не вистачить, аби закрити небо — Данілов
Єльченко: головне, щоб російська делегація була позбавлена права виступати і взагалі заходити в будівлю ООН
Українське питання як інструмент у боротьбі за виборця. Данілов пояснив, чому псуються відносини з Заходом
Ізоляція Росії має стати нормою — Гопко про робочий візит Зеленського в США
Якщо Росія постачатиме КНДР воєнні товари чи технології, це підштовхне Південну Корею допомагати Україні — Хара