У Києві заборонили продаж і запуск феєрверків та їзду без глушника: коментар правника

У Києві заборонили продаж і запуск феєрверків та їзду без глушника: коментар правника

У Києві заборонили на час війни продаж та запуск феєрверків, а також — пересування містом автомобілів без глушника. Про правові аспекти і практичне втілення цих норм розповів в ефірі Українського радіо адвокат Микола Голодняк.

0:00 0:00
10
1x

У нас така заборона діє з 2015 року у Львові, з 2017 року — у Полтаві. Також є закон про столицю, що надає можливість Києву ухвалювати таке рішення. Тут питання постає щодо відповідальності за це. Фактично за таке правопорушення передбачена адміністративна відповідальність. Є відповідальність за порушення у нічний час з 22.00 до 08.00, а також — за зберігання, перевезення, торгівлю піротехнічними засобами. За це передбачені штрафи, при чому дуже незначні: від 600 до 1000 гривень. За повторне порушення передбачений штраф від 1000 до 1500 гривень.

Питання в тому чи законодавець ухвалить на рівні закону відповідальність за ці порушення. До Верховної Ради внесений законопроєкт про заборону продажу і зберігання салютів і петард. У цьому документі передбачена і відповідальність за порушення цієї норми закону. Таку вимогу і заборону можуть формулювати місцеві громади і для цього є всі законні підстави.

Станом на сьогодні продаж феєрверків регулюється. Є окремий закон про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення ще від 2011 року, який регулює, як відбувається продаж, у який спосіб, кому, коли та які децибели допускаються тощо. Кабмін виносив постанову щодо затвердження технічного регламенту піротехнічних виробів. Але фактично це є підприємницька діяльність і заборонити це рішенням місцевої влади неможливо. 

Фото: pixabay.com