ЗСУ Білорусі можуть перейти на бік полку Калиновського, що воює за Україну, і піти на Мінськ — Мусієнко

ЗСУ Білорусі можуть перейти на бік полку Калиновського, що воює за Україну, і піти на Мінськ — Мусієнко

Білорусь підігнала російські ракети типу Іскандер ближче до кордону з Україною. Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ придбав у Росії Іскандери та С-400. Чи зберігається загроза з півночі для України розповів в ефірі Українського радіо керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

0:00 0:00
10
1x

Білорусь справді могла закупити у Москви ракети Іскандер

Російська авіація й далі перебуває на військових аеродромах у Білорусі. Там присутній певний контингент російських військ та різні види озброєння.

Щодо заяви Олександра Лукашенка буцімто Білорусь купила у Москви ракети типу Іскандер, то це справді може бути так, оскільки однією з умов Кремля для підтримки диктаторського режиму Лукашенка було те, щоб Білорусь закуповуватиме російську зброю. Тобто Білорусь фактично платитиме зі свого бюджету і Лукашенко це слухняно виконуватиме.

Білоруські війська на Поліському напрямку та в районі Гомеля упродовж травня виконували навчання і маневри на різних полігонах, зокрема й тих, що межують із територією України. Такі ж маневри відбуваються і на полігонах, що межують із Польщею, зокрема у Бресті, та на полігонах, що межують із Литвою. Відомо, що білоруси намагаються проводити розвідувальні заходи, наприклад, ведуть радіорозвідку. Була інформація, що підтягнули ракети "Точка У" і реактивну артилерію.

Формування ударної групи не спостерігається

Однак попри те, що є дані про розміщення ворожих військ на території Білорусі, немає інформації про формування ударного угруповання білоруської армії, що потенційно може бути застосоване проти України. Білоруси вивели свої Сили спецоперацій (це десь близько 5 тис. людей), проводять навчання, ведуть себе провокативно, але не видно, щоб вони створювали ударну групу, принаймні наразі.

Буквально зранку з'явилася інша непідтверджена інформація, яка свідчить про інші загрози з території Білорусі. Є дані, що ракети, які вдарили минулої доби по Коростеню на Житомирщині, могли бути запущені з російських винищувачів із повітряного простору Білорусі. Міг летіти винищувач із Барановичів і обстрілювати територію України.

Теоретично зберігається загроза, що з території Білорусі знову можуть піти танки. Цього не можна відкидати. Крім того, під час аналізу ситуації варто прогнозувати найгірший варіант, щоб розуміти, як готуватися. Однак нині ситуація така, що російських військ на території Білорусі недостатньо, щоб вести повномасштабні дії і намагатися прориватися на київський напрямок. Російські ударні групи всі зосереджені або на сході України, або на півдні. Російські війська на території Білорусі стоять поряд із білоруською армією, щоб українські сили не були зняті на інші напрямки.

Війська Білорусі можуть стати на бік полку Калиновського

Мені видається, що невизнаний президент Олександр Лукашенко розуміє, що у нього залишилися вірними тільки силовики із Сил спеціальних операцій, КДБ і правоохоронні органи. Щодо Збройних Сил Білорусі, що складаються із солдатів строкової служби, там немає такого великого схвалення і бажання йти воювати проти України. Там немає жодної мотивації. Думаю, що у перспективі, якби Лукашенко віддав би такий наказ, то ці сили повернулися б із полком Калиновського, який воює в Україні проти Росії, і пішли б на Мінськ. Мабуть Лукашенко це розуміє і не віддає такий наказ.

Фото: t.me/s/belwarriors