Більше новин
- 22:18
- "Є голоси, що треба зрозуміти Путіна": експерт про економічний форум у Давосі
- 18:06
- Мін′юст: утримання військовополонених РФ — це врятовані життя наших солдатів
- 17:13
- Є небезпека залучення до бойових дій в′язнів на тимчасово окупованих територіях — Мін′юст
- 14:07
- Як повернення податку на імпорт вплине на ціни на продукти. Розповідає економіст
- 13:56
- Скорочення зарплат та робочих місць: як змінився ринок праці в умовах війни?
Шевченківська премія-2022: Юрій Макаров про старт відбору та нову номінацію
Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка завершив прийом документів та творів, висунутих на здобуття відзнаки в 2022 році, та опублікував їх перелік. Українське радіо поспілкувалось із головою комітету Шевченківської премії Юрієм Макаровим про нову номінацію, яка додалася цьогоріч, та загалом як буде відбуватися вибір переможців.
"Поки що опубліковано список претендентів на премію, тобто тих, хто на неї подався. Але щоб отримати премію, треба пройти три тури відбору. 24 листопада в нас буде перше засідання, де ми проведемо селекцію", – розповів Юрій Макаров.
За його словами, під час першого туру комісія відсіює тих, хто потрапив в список номінантів випадково: "Неодмінно щороку з’являються люди, які в своєму житті видали кілька поетичних збірок і одразу подаються на Нобеля. Оскільки вони можуть не знати іноземних мов, то як проміжний варіант – подаються на Шевченківську премію. Це треба відсіяти на першому етапі, щоб воно не заважало сприймати картину. В цьому сенсі функція першого туру – санітарна".
Цього року, як зауважив Макаров далі, на премію подалося багато сильних митців: "Я в передчутті відкриття феноменів. Члени та експерти комітету мають право представляти по одному з кандидатів в будь-якій номінації незалежно від свого профілю. І майже половина членів комітету скористалися такою нагодою та висунули своїх фаворитів".
Нагадаємо, що цьогоріч Шевченківська премія поповнилася новою номінацією – в сфері літературознавства та мистецтвознавства: "В номінацію потрапило дев’ять творів. Ця номінація колись була, потім її вилучили. Те, що вона знову з’явилася за нашої ініціативи – це величезний плюс, тому що найважливішою функцією премії є нагадати українцям, що серед них живуть гіганти, яких варто поважати та пишатися ними".
Детальніше з номінантами цьогорічної Національної премії імені Тараса Шевченка можна ознайомитись тут.
Фото: Суспільне
