war

Шевченківська премія-2022: Юрій Макаров про старт відбору та нову номінацію

2.11.2021 р., 19:12

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка завершив прийом документів та творів, висунутих на здобуття відзнаки в 2022 році, та опублікував їх перелік. Українське радіо поспілкувалось із головою комітету Шевченківської премії Юрієм Макаровим про нову номінацію, яка додалася цьогоріч, та загалом як буде відбуватися вибір переможців.

Програма:

"Поки що опубліковано список претендентів на премію, тобто тих, хто на неї подався. Але щоб отримати премію, треба пройти три тури відбору. 24 листопада в нас буде перше засідання, де ми проведемо селекцію", – розповів Юрій Макаров. 

За його словами, під час першого туру комісія відсіює тих, хто потрапив в список номінантів випадково: "Неодмінно щороку з’являються люди, які в своєму житті видали кілька поетичних збірок і одразу подаються на Нобеля. Оскільки вони можуть не знати іноземних мов, то як проміжний варіант – подаються на Шевченківську премію. Це треба відсіяти на першому етапі, щоб воно не заважало сприймати картину. В цьому сенсі функція першого туру – санітарна". 

Цього року, як зауважив Макаров далі, на премію подалося багато сильних митців: "Я в передчутті відкриття феноменів. Члени та експерти комітету мають право представляти по одному з кандидатів в будь-якій номінації незалежно від свого профілю. І майже половина членів комітету скористалися такою нагодою та висунули своїх фаворитів". 

Нагадаємо, що цьогоріч Шевченківська премія поповнилася новою номінацією – в сфері літературознавства та мистецтвознавства: "В номінацію потрапило дев’ять творів. Ця номінація колись була, потім її вилучили. Те, що вона знову з’явилася за нашої ініціативи – це величезний плюс, тому що найважливішою функцією премії є нагадати українцям, що серед них живуть гіганти, яких варто поважати та пишатися ними".

Детальніше з номінантами цьогорічної Національної премії імені Тараса Шевченка можна ознайомитись тут.

Фото: Суспільне

Шевченківська премія-2022: Юрій Макаров про старт відбору та нову номінацію

Новини по темі