Дмитро Хоркін про радіодиктант національної єдності: коли, де і як долучитися?

Дмитро Хоркін про радіодиктант національної єдності: коли, де і як долучитися?

Про те, яким буде 21-й радіодиктант національної єдності, в ефірі Українського радіо розповідає член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за платформу радіо Дмитро Хоркін.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Про радіодиктант національної єдності

Цей національний радіодиктант спрямований на усіх наших слухачів, багатомільйонну аудиторію. Навіть на тих людей, хто ще не встиг опанувати українську мову, але мріють про це. За останні 5 років наш підхід до диктанту змінився. Українське радіо в сім’ї Національної суспільної телерадіокомпанії України разом зі своїми телевізійними колегами, регіональною телемережею і мережею радіоредакції онлайн видань, служби новин шукали різні підходи. Змінилися люди і для нас радіодиктант став не перевіркою знань, а бажанням спонукати українців звернути увагу на українську мову та її культуру. Можливо когось диктант спонукатиме почитати цікаві книги, адже читання збагачує наше мовлення та розвиває мозок.

Про популярність радіодиктанту національної єдності

Радіодиктант національної єдності протягом останніх 2-х років є запитом номер 1 в українському сегменті Google. Ми обігнали всіх зірок, при тому, що на різних телеканалах зараз транслюють популярні шоу та серіали, які складають досить серйозну конкуренцію. Приємно, що поступово перші особи нашої держави долучаються. Минулого року диктант писав прем’єр-міністр, цьогоріч ми теж будемо запрошувати і президента, і прем’єр-міністра, і голову Верховної Ради. Адже такі люди подають приклад і є джерелом новин. Ми вийшли за рамки шкільництва не позбувшись його.  Але, разом із тим, приємно, що це стало всеукраїнською акцією, адже ми — радіоканал широкого формату, який працює на широку аудиторію. 

Про цьогорічні новинки радіодиктанту

Новинки цьогоріч плануються дуже цікаві. Передусім ми стаємо шикарним майданчиком для наукових академічних дискусій. Ми не просто проводимо радіодиктант: тиждень перед ним на початку листопада у нашому радіохабі, колишньому другому павільйоні українського телебачення, ми плануємо провести кілька круглих столів, за участі науковців та Інституту української мови, Інституту мовознавства імені Потебні, Інституту українознавства, у наших вищих навчальних закладах та профільних кафедрах. При тому, що у нас диктант проходитиме і на Першому каналі Українського радіо і на Радіо "Культура". Телебачення обов’язково підключиться. Деякі найцікавіші дискусії з топовими спікерами ми будемо транслювати в радіоефірі, і радіослухачі зможуть долучитися. Ми акцентуємо на зворотному зв’язку. Зачепимо і політичну тему, зокрема закон про мову і те, як працюють квоти. 

Коли і де відбудеться радіодиктант національної єдності?

9-го листопада з 10:00 до 11:00 запрошуємо вас писати наймасштабніший флешмобний радіодиктант національної єдності. Писатиме і читатиме текст український культовий письменник Юрій Андрухович. Дивитися це можна на телеканалі UA: ПЕРШИЙ та інших телеканалах Суспільного, а також на сайті suspilne.media та на ютюб-каналі. Слухати — на Українському радіо та Радіо Культура. За тиждень ми анонсуємо тему диктанту разом із Юрієм Андруховичем. Також ми маємо своїх консультантів. Цьогоріч, вже вдруге, науковим головним консультантом радіодиктанту є українська мовознавиця, докторка філологічних наук, професорка Національного університету "Києво-Могилянська академія" Лариса Масенко. Також будуть науковці із кафедри стилістики та методики викладання одного із наших вишів. Ми рухаємося у напрямку медійної режисури, плюс допомагають всі сучасні сервіси. Вже за кілька хвилин після прочитання тексту для тих, хто повільно пише, текст з’явиться на ютюбі. Тобто, буде змога переслухати і дописати. 

Не соромтеся, долучайтеся самі та запрошуйте своїх знайомих, колег, рідних. Ніхто не ставитиме поганих оцінок, а найкращих навіть нагородимо. Зробімо це корпоративною акцією. Давайте разом піднімати рейтинг радіодиктанту національної єдності!

Фото: Дмитро Хоркін, Українське радіо

Останні новини
Підтримка біженців, 450 тисяч українських школярів у ЄС, зустріч із Клименком. Інтерв'ю єврокомісарки Йоганссон
Підтримка біженців, 450 тисяч українських школярів у ЄС, зустріч із Клименком. Інтерв'ю єврокомісарки Йоганссон
Україна була зіркою форуму в Сінгапурі — учасниця зібрання Ганна Шелест
Україна була зіркою форуму в Сінгапурі — учасниця зібрання Ганна Шелест
Україні треба контратакувати російську культуру в світі — Богдан Логвиненко
Україні треба контратакувати російську культуру в світі — Богдан Логвиненко
Після перемоги у війні організація виборів потребуватиме мінімум пів року — Кириченко
Після перемоги у війні організація виборів потребуватиме мінімум пів року — Кириченко
Школи ЄС відвідують 450 тисяч українських дітей — Ілва Йоганссон
Школи ЄС відвідують 450 тисяч українських дітей — Ілва Йоганссон
Новини по темі
"Правоохоронці підуть у тюрму. Це чіткий сигнал системі, що за злочини буде покарання" ― Перникоза
"Бомбезний" відпочинок, або Чому не варто відвідувати пляжі цьогоріч? Пояснює ДСНС
Реанімація Криму може бути складнішою за його деокупацію — Арсен Жумаділов
"Туди-сюди": навіщо Україні переводити годинник?
"Майно Януковича стало здобутком державного бюджету" — Вікторія Коломієць про заборону Партії регіонів