Обирай пісні. Визначай переможця

"Від любові до ненависті": чому президент втратив популярність та чи є шанс її повернути?

17.12.2020 р., 12:12

Президент Володимир Зеленський став для більш як 40 % українців розчаруванням 2020 року, однак зберігає позицію політика року. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова 4-9 грудня 2020 року. Наскільки це типова для України ситуація, в чому причина розчарування українців главою держави та чи може він ще повернути симпатію виборців в повному обсязі Українському радіо розповів керівник соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

"Аналогічну ситуацію ми мали з президентами Ющенком, Януковичем та Порошенком. Мабуть, в першу каденцію Кучми також була така ж ситуація, хоча тоді нашої служби ще не існувало і сказати важко", – висловив свою думку Андрій Биченко.

За словами експерта, результати соціологічного опитування з одного боку характеризують наше суспільство, а з іншого боку – така ситуація характерна й для інших європейських країн: "Спочатку політик отримує значну підтримку населення, а потім, якщо  його дії не відповідають очікуванням населення, то підтримка знижується. У нас крім населення винні й самі політики. Якщо розібратися, то більшу частину передвиборчих обіцянок, за які їх власне й вибирали, політики, на жаль, не виконують".

"На початку всі розуміють, що навіть якщо реальні справи і є, то результату ще не буде. Відтак і для політика обіцянка є активом. Але коли вже пройшло більше року, то люди оцінюють реальні справи. І це більше свідчить не про інфантилізм українських виборців, а про те, що реальних позитивних результатів для громадян в житті України існує не так багат о", – наголосив Биченко.

В рамках грудневого опитування Центру Разумкова визначалось також й ставлення українців до нинішньої влади загалом. Відтак 20 % українців вважають, що чинна  влада краща за попередню, 30 % мають протилежну точку зору. На думку 41 % опитаних нинішня влада нічим не відрізняється від попередньої. 

"Настрої змінилися. Влада між собою зараз бореться, політично конфліктує і це помітно. Але треба згадати, чому Порошенко чи Зеленський стали президентами. Порошенко став президентом на хвилі протесту проти Януковича, якого сприймали як головного олігарха. Зеленський став президентом фактично як Голобородько. Його сприймали як того, хто в разі обрання президентом буде боротися проти олігархів і підтримувати звичайних людей. Зараз влада дуже активно тисне на малий і середній бізнес, в той час як олігархи почувають себе нічим не гірше, ніж у каденції всіх попередніх президентів. Це, як мені здається, є основною причиною розчарування", – зауважив Андрій Биченко. 

Відтак, як розповів експерт Центру Разумкова, Володимира Зеленського вважають політиком року 20 %, Петра Порошенка – 10 %, Юрія Бойка – 5 %, Віктора Медведчука – 4 %, Юлію Тимошенко – 3 %: "Підтримка населення не є насадженим зверху процесом. Це реальна реакція реальних людей на реальні події. Тому шанс повернути популярність завжди є, але це досить малоймовірно".

"Коли досить високий рівень підтрим ки, як в Зеленського минулого року, тоді легше його не опускати, тому що навіть нейтральні дії виборцями сприймаються добре. Зараз люди нейтральні дії сприймають негативно", – підсумував Андрій Биченко.

Фото: Українська правда

"Від любові до ненависті": чому президент втратив популярність та чи є шанс її повернути?

Новини по темі