Мобільний додаток

Скільки коштуватиме новорічний стіл: прогноз економічного експерта

8.12.2020 р., 13:10

Експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що цьогорічний новорічний кошик продуктів не буде дорожчим за минулорічний, проте стіл українців у період свят виглядатиме значно скромніше. Більше про це він розповів в ефірі Українського радіо.

"Навіть якщо не дуже багато в кишені, треба обов'язково святкувати. Ціни на продукти практично такі самі, як і були минулого року. А на цілу групу товарів навіть дешевше. Так званий "борщовий набір" (картопля, капуста, морква, цибуля, буряк) є дешевшим за минулорічний на 15-20%.  Так що вінегрет точно вийде дешевшим. Щодо олів’є, то за рахунок мяса, яке виросло на 1,5-2% і за рахунок майонезів, які виросли на 3%, можливо, і не буде настільки дешевим, але принаймні вийде у тій самій ціні, що і минулого року. Тобто стіл не буде дорожчим", – зазначив Олег Пендзин.

Пендзин зауважив, що з поточною економічною ситуацією на столах українців може бути саме експортних продуктів. 

"Ми трошки стали біднішими. Це правда. І в міру того, наскільки ми стали бідніші, у нас на столах щезне, напевно, в такій кількості імпортний продукт. Можливо, не кожен собі дозволить червону ікру, ту кількість мандаринів та апельсинів, як минулого року. Але вони в будь-якому випадку будуть. Я маю надію, що українці відсвяткують більш-менш добре", – сказав він. 

Експерт прокоментував, чи буде в останній тиждень перед святами підвищення цін на продукти, які користуватимуться найбільшим попитом. 

"У нас ринкова економіка, і у ній ціна на той чи інший товар формується, виходячи з двох складових: бажання продавця дорожче продати і обсяг платоспроможного попиту населення. Наразі платоспроможний попит населення впав, оскільки ми стали бідніші за цей рік, то при всьому бажанні продати дорожче продавець не зможе піднімати ціну. Тому перед Новим роком навряд чи ми побачимо достатньо серйозний ріст цін. Більше того, торгівельні мережі будуть обов'язково влаштовувати розпродажі, акції, аби таким чином збільшити обсяг реалізації тої продукці, яку вони накопичили на складах. Тому ті, хто хочуть купити дешевше, знайдуть таку можливість. Тим паче, як я розумію, нам локдаун до кінця цього року не загрожує. Якщо це і буде, то він буде вводитися з 2-3 січня на весь період новорічних та різдвяних свят. А до цього моменту торгівельні мережі будуть працювати у робочому режимі, і ми побачимо акції та навіть зниження цін. Тобто цей рік з точку зору цін буде більш-менш "лагідним", – пояснив Пендзин. 

Крім того, експерт вважає, що цього року не буде великих черг у магазинах, а також такого великого попиту на продукти харчування. 

Фото: politeka.net 

Скільки коштуватиме новорічний стіл: прогноз економічного експерта

Новини по темі