Мобільний додаток

Валерій Харчишин розпочав онлайн-консультації з авторського права

20.10.2020 р., 16:00

Валерій Харчишин розпочав серію щотижневих онлайн-конференцій, під час яких музиканти отримуватимуть консультації експертів з авторського права. Трансляції відбуватимуться щотижня на офіційних сторінках "Української Агенції з Авторських і Суміжних Прав", яку фронтмен гурту "Друга Ріка" очолює з жовтня 2019 року.

Найчастіші запитання, які я нині чую в телефоні  це не яку ви нову пісню записали, коли у вас репетиція, і коли ви прийдете на ефір, поділитеся новинами, наприклад, про відеокліп чи про якийсь трек, чи колаборацію з кимось. Найчастіше мене питають  де наші роялті, де мої гроші, ти ж знаєш, ти ж ближче до організації, до управління, може поясниш, де збирати, як збирати, до кого звертатись, чому монетизація не зовсім авторське роялті, чи потрібно йти до видавця чи не потрібно. Коротше, дуже багато запитань, на які я і сам нещодавно не знав відповіді, але за рік можу пояснити все простою мовою будь-якому автору. Принаймні, для мене це все зрозуміло, і я саме для того хотів би проводити такі конференції-роз'яснення. Аби не телефоном. Це щотижневе чергування, щочетверга, яке відбувається від громадської організації "Українська агенція з авторських і суміжних прав" (УААСП). Ви можете зайти в будь-який тиждень, у той самий час, і поставити свої питання, отримати кваліфіковану відповідь на них", – розповів Валерій Харчишин під час першої трансляції на сторінці УААСП.

24 жовтня виповниться рік, як Валерій Харчишин очолив "Українську агенцію з авторських і суміжних прав". "Я ніколи не мріяв бути чиновником, більше того, не мріяв бути саме генеральним директором громадської організації, такої ОКУ (ред: Організація Колективного Управління). Але мені настільки набридло, що нас принижують, що нехтують нашими правами, що я вже змушений був зануритися в цю справу з головою, і фізично мені б просто не вистачало б дуже довгий період часу ні на сім'ю, ні на, вибачте, творчість, ні на "Другу ріку". Тому я хочу сказати, що я не мрію залишитися на все своє життя таким чиновником, але я хотів би, щоб усе це запрацювало хоча б так, як має бути. Я маю на увазі, щоб реформу було завершено, щоб організація була акредитована, і щоб я розумів, що наші гроші ніхто не краде, і що гроші іноземних авторів так само розподіляються і сплачуються через відповідні ОКУ, з якими ми маємо контракти", – розповів Валерій Харчишин в ефірі шоу "Селекція" на "Радіо Промінь".

Фото з архіву Яни Сочевичек

Валерій Харчишин розпочав онлайн-консультації з авторського права

Новини по темі