Мобільний додаток

Які причини пожежі в коледжі Одеси — пояснюють експерти

5.12.2019 р., 13:17

В Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу виникла пожежа. Загинула студентка, кількість постраждалих зросла до 29 осіб. Ще 15 людей зникли і їх зараз розшукують. Орієнтовна площа пожежі — 4000 кв. м. Які причини пожежі в коледжі? Про це в ефірі Українського радіо розповіли громадський діяч, експерт із муніципальних питань Костянтин Салій та народний депутат України Олексій Гончаренко.

Пожежа в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, імовірно, виникла через зламаний подовжувач. Про це написав голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций.

За словами Костянтина Салія, остаточний вердикт поставить спеціальна лабораторія. "У мене складається таке враження, що від простого подовжувача відразу 400 кв. м. не загоряється. Було сказано, що це відбулося в замкненому приміщенні, де звичайно менше надходження кисню — це не могли не відчути люди. Таке враження, що загорілося щось значно більше та потужніше. Міг запалати якийсь пул комп’ютерів. Звичайно, дуже підозрілою є ситуація, що відразу велика площа загоряння", — розповів він.

Костянтин Салій наголосив, що питання полягає в тому, чому ніхто вчасно не збагнув, що людей потрібно терміново виводити.

"Люди потрапили в пастку, трапилася тривіальна паніка, а потім обвалення внутрішньої конструкції. Я розумію, що є велика ймовірність того, що діти не змогли евакуюватися й лишилися там", — сказав він.

Нардеп Олексій Гончаренко зазначив, що незадовільна ситуація з пожежною безпекою — це питання не тільки Одеси, а всієї країни.

"Не вчать нас у цьому питанні, одна трагедія за іншою. Я буду це питання піднімати у вигляді депутатських запитів на наше керівництво, Кабінет Міністрів, бо це в їхніх повноваженнях", — сказав він.

Олексій Гончаренко додав, що наразі постраждалим надається вся допомога. "Там найголовніше питання, що є зниклі  безвісти. На жаль, ми розуміємо, що є висока ймовірність того, що як мінімум частина з них загинула — і це найстрашніше", — сказав він.

Олексій Гончаренко прокоментував версію, що пожежа виникла через зламаний подовжувач. "Я не можу тут нічого прокоментувати. Я не експерт з пожежної безпеки. Цілком може бути. Найголовніше те, що ми вже чуємо від тих людей, які там працювали чи навчалися, що будівля була абсолютно непристосована, вона була перебудована після війни й перетворена на якісь "клітки". Вона була не те, що непристосована — така трагедія могла статися будь-якої миті".

Олексій Гончаренко додав, що більша частина будівлі належить державі. "Там є крило, яке належить міській громаді, але пожежа якраз почалася в тій частині, яка належить державі. Проте хіба це єдина така будівля в Україні?", — сказав він.

Нагадаємо, що у пожежі загинула студентка, кількість постраждалих зросла до 29 осіб, серед них – 11 студентів, викладачі та 7 рятувальників. Ще 15 людей зникли і їх зараз розшукують. Батьки кажуть, що в коледжі не було опалення, тому, можливо, увімкнули електрообігрівачі. Мер Одеси Геннадій Труханов оголосив дводенний траур через пожежу в Одеському коледжі.

Джерело: https://www.facebook.com/v.vasylkovskyi
 

Які причини пожежі в коледжі Одеси — пояснюють експерти

Новини по темі