Мобільний додаток

Стефанишина сумнівається, що Олег Петренко пішов з НСЗУ добровільно

27.11.2019 р., 10:35

Членкиня комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, членкиня фракції "Голос", заступниця колишньої очільниці МОЗ Ольга Стефанишина ставить під сумнів те, що голова Національної служби здоров’я Олег Петренко подав у відставку добровільно. Про це вона заявила в ефірі Українського радіо.

"Олег Петренко — це людина, яка побудувала три потужні клініки в Україні. Це потужний менеджер, який п'ятнадцять років працює в системі охорони здоров'я. Момент, коли Олег Петренко погодився йти на держслужбу, був дуже важкий. Ми дійсно вмовляли цю людину пожертвувати часом, грошима. Ми вірили, що такий лідер зможе реалізувати найважчу реформу в нашій країні", — сказала вона.

Ольга Стефанишина вважає, що Олег Петренко пішов із посади недобровільно, а його "попросили" звільнити місце голови Національної служби здоров’я.

"Давайте будемо чесними, його просто зняли. Написав заяву про звільнення добровільно? Мені це смішно чути. Я знаю, що в суботу Олег Петренко виступив перед нардепами зокрема "Слугами народу", розповідаючи про суть медреформи. У нього на одній із зустрічей була така презентація. Він не збирався звільнятися. Він натхненно розповідав, що робитиме наступного року, як відбуватиметься медреформа, переконуючи депутатів у тому, наскільки ця реформа є потрібною. Й от у неділю в нього була нарада із Зоряною Скалецькою і Михайлом Радуцьким. Після чого він написав заяву на звільнення", — розповіла вона.

Проте Михайло Радуцький в ефірі Українського радіо спростував інформацію про цю нараду.

Ольга Стефанишина наголосила на тому, що у квітні 2020 року повинна початися масштабна медреформа. "Ми бачимо, як реформується медицина на первинній ланці, але цього дуже мало. Люди хочуть бачити реформу в лікарнях, стаціонарних закладах, онкоцентрах. Це має відбуватися із 1 квітня 2020 року. І Національна служба здоров’я — це ключова інституція, яка має це робити. Ви собі уявляєте кількість зусиль та роботи, яка ляже на цю інституцію з 1 квітня? Це колосальна робота. Сьогодні ми бачимо, що це має робити інституція без голови. А що відбувається з тим, у кого немає голови? Помирає", —  сказала вона.

Ольга Стефанишина зізналася, що їй "страшно думати", кого нова команда призначить на посаду голови Національної служби здоров’я.

За її словами, Національна служба здоров'я — це маркер.

"Що таке медична реформа в Україні? Це національна служба здоров'я. Якщо сьогодні служба здоров'я буде без керівника, обезголовлюють медичну реформу. Що далі будуть робити, ми подивимося, але я особисто думаю, що в понеділок ми перейшли червону лінію. Я вже готова про це говорити, вважаю, що нинішня команда не справляється з тими завданнями, які постав президент України і прем'єр", — сказала Стефанишина.

Нагадаємо, що Олег Петренко був призначений главою НСЗУ 28 травня 2018 року. До цього він працював заступником генерального директора приватної клініки Isida. За словами Петренка, причиною його рішення про звільнення є "дуже різні фундаментальні цінності" з командою, яка наразі працює над трансформацією системи охорони здоров'я. "Це заважає працювати і мені, і їм. Відсутність єдиного розуміння мети, складності процесів, спільної відповідальності та постійний пошук простих рішень у складних питаннях не допомагає знаходити спільну мову і постійно стає каменем спотикання",  — написав він на своїй сторінці у Facebook.  

Національна служба здоров'я України реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Діяльність НСЗУ координується урядом через міністра охорони здоров'я.

Джерело: https://www.facebook.com/nszu.ukr/

Стефанишина сумнівається, що Олег Петренко пішов з НСЗУ добровільно

Новини по темі