Мобільний додаток

Кабмін планує скасувати обов’язкові трудові книжки: чи варто?

1.11.2019 р., 11:50

Кандидатка економічних наук, провідна наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко в ефірі Українського радіо прокоментувала ініціативу Кабінету міністрів скасувати обов’язкові трудові книжки.

"Це не перша ініціатива скасувати трудові книжки. Приблизно така ж ініціатива була у 2016 році. Очевидно, що це потрібно робити. Великого сенсу робити якісь записи у трудових книжках немає, тому що у нас є багато електронних реєстрів, наприклад, реєстр Податкової інспекції та реєстр Пенсійного фонду. І там є практично всі записи, які є у трудовій книжці. Тобто для поточного обліку це не потрібно", — зазначила Лідія Ткаченко.

Проте експертка наголосила, що може виникнути питання, що людям робити з цими трудовими книжками, коли роботодавці масово їх повернуть їм і видадуть на руки.

"Зараз трудові книжки підлягають обов’язковому зберіганню, є певні вимоги до кадровиків, як вони мають з ними поводитись. Звичайно, це буде полегшення для підприємств, оскільки вони знімають з себе відповідальність за зберігання цих документів. Але ці документи потраплять на руки людям, і вони не знатимуть, що з ними робити. А потім виявиться, що їм немає чим підтвердити свій трудовий стаж за період до 2000 року чи якісь інші нюанси. Потрібна ще й роз’яснювальна робота, що людям робити з цими трудовими книжками, що їх потрібно зберігати, що не можна викидати, особливо, якщо там є записи за період до 2000 року", — пояснила вона.

Як заявив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет, Кабмін планує реалізувати законопроект та постанову про скасування обов'язкових трудових книжок до кінця 2019 року. Тиждень тому їх запустили в роботу.

На фото — Дмитро Дубілет, slovoidilo.ua

Кабмін планує скасувати обов’язкові трудові книжки: чи варто?

Новини по темі