Глядачі матимуть вибір між "Скаженим весіллям" і нашим фільмом "Мої думки тихі": режисер Антоніо Лукіч

Глядачі матимуть вибір між "Скаженим весіллям" і нашим фільмом "Мої думки тихі": режисер Антоніо Лукіч

Про свою кінострічку в ефірі Радіо Культура розповів режисер фільму "Мої думки тихі" Антоніо Лукіч.

0:00 0:00
10
1x

Українська прем’єра стрічки Антоніо Лукіча "Мої думки тихі" відбулася на цьогорічному Одеському кінофестивалі.

"На Одеському кінофестивалі фільм здобув низку нагород, що, як ми сподіваємося, буде якось залучати глядача. Бо, як ви розумієте, назва "Мої думки тихі" його не надто приваблює. 30 жовтня відбудеться допрем’єрний показ у Києві, це перший показ у Києві, куди можна придбати квитки та прийти його подивитись, – поділився режисер. – Цей фільм – не комедія на 100%, там ще є й драматична лінія про стосунки матері й сина. І під час показу на фестивалі вона майже не зчитувалася через те, що в залі стояв дуже сильний регіт".

Антоніо Лукіч жартує, що його стрічка – це "перший український фільм про високу людину", адже головний герой у чомусь справді унікальний.

"Мама у фільмі – це головний антагоніст. Наш головний герой – такий собі фрілансер, людина сьогодення. Актор дуже високий, у нього зріст 2,07 м. Через його непристосованість до зовнішнього світу у нього виникає багато кумедних ситуацій, бо він не вміщується у жодні рамки, ані суспільні, ані рамки свого дому. І на цьому конфлікті будується багато конфліктів, – зазначив режисер. – З цим актором я вже зняв два фільми, і сюжет писався саме під нього. А коли з’явилась сюжетна лінія мами, я одразу зрозумів, що її має зіграти Ірма Вітовська. Якби вона відмовилась, маму довелося би зі сценарію прибирати. На моє щастя, вона погодилась".

Вибудовуючи сюжет, Антоніо Лукіч відштовхувався від реальної історії, яка трапилася з його другом-звукорежисером, який отримав замовлення записати звуки, які видають різні тварини, і заради цього їздив Україною по різних фермах, обвішаний апаратурою та записував їх.

"Одна з головних змістовних ліній у фільмі – це невимовлені слова. Ми, люди, завжди спілкуємося про щось таке незначне, і часто не можемо сказати нашим близьким те, що дійсно болить. І між мамою і сином відбувається щось таке, вони говорять про все, що завгодно, але сказати найголовніше вони одне одному не можуть", – пояснив режисер.

В український прокат стрічка "Мої думки тихі" виходить у новорічні вихідні, 2 січня. "У людей буде вибір, піти на "Скажене весілля-2" або на наш фільм", – говорить Антоніо Лукіч.

На фото кадр зі стрічки "Мої думки тихі"