Мобільний додаток

Дні польського кіно: українцям покажуть оригінальні польські повнометражки

18.10.2019 р., 17:57

У Києві, Одесі, Харкові, Вінниці та Луцьку покажуть видатні польські стрічки у межах XVI фестивалю Днів польського кіно. Експертка з інформаційних питань Польського інституту у Києві Тетяна Артушевська в ефірі Радіо Промінь розповіла, які стрічки покажуть українському глядачеві.

"Протягом всіх 14 років фестивалю ми намагались розширяти нашу географію. Дуже часто бувало так, що польське кіно протягом цих фестивальних днів могли побачити у різних куточках України. Зараз, на жаль, у Донецьку та Сімферополі ми не маємо можливості показувати польське кіно", — зазначила Марта Сахневич.

Цього року фестиваль буде представлений у п’ятьох містах.

"18 жовтня ми відкриваємо фестиваль у Києві. Також фестиваль пройде в Одесі, Харкові, Вінниці та Луцьку. Якщо в Одесі, Харкові, Вінниці фестиваль розпочнеться 24 жовтня, то у Луцьку — 25 жовтня, і протягом п’яти фестивальних днів програма буде тією ж, тільки за трішки іншим графіком", — сказала Сахневич.

Представниця Польського інституту також розповіла, які стрічки покажуть українському глядачеві.

"Ми показуємо фільми, які були випущені протягом останніх двох років, тобто намагаємось показувати найактуальніше польське кіно. Показуємо його традиційно польською мовою з українськими субтитрами, аби люди чули цю мову, і намагаємось складати цікаву програму", — зауважила вона.

"У кожному місті будемо відкривати фестиваль фільмом "Кур’єр". Буде також психологічна комедія "Сім почуттів", я дуже раджу цей фільм. У ньому йдеться про те, що людина росте, стає дорослою, але якщо вона мала насправді якісь проблеми психологічного характеру у дитинстві, то потрібно до нього повернутись, щоб знайти ці проблеми і вирішити їх. Черговим фільмом буде трилер "Вовкулака", фільм про дітей, які були звільнені з концтабору і опинилися у лісі. Це важка історія, але, тим не менш, дуже важлива. Також покажемо анімаційну драму "Ще день життя", фільм, який було знято на основі книги Ришарда Капусцінського. Останнім фільмом буде психологічна драма "Як пес з кішкою" режисера Януша Кондратюка. Цей фільм про взаємини у родині, які бувають різними, і часом бувають сварки. Коли люди сваряться, як пес з кішкою", — зазначила Марта Сахневич.  

Детальніше про фестиваль можете дізнатися за посиланням.

Фото — polinst.kyiv.ua

Дні польського кіно: українцям покажуть оригінальні польські повнометражки

Новини по темі