Мобільний додаток

Проект GoxChange: як українські студенти досліджують міста та вивчають демократію

16.10.2019 р., 14:55

Молодіжні обміни GoxСhange відкривають українським студентам можливості нових знайомств та дають змогу каще пізнати свою країну. Менеджерка проекту національних обмінів студентами Ганна Нечипоренко розповіла в ефірі Радіо Культура, як відбуваються такі обміни та яка їхня ідею.

У проекту багато цілей. Ганна Нечипоренко розповідає, що це і руйнація стереотипів про Україну і налагодження комунікації та розвиток навичок, також не перший рік ГО реалізує Go Camp — пришкільні мовні табори, до яких залучають іноземних волонтерів. Цього року їх привезли більше тисячі.

Результатом молодіжних обмінів стало розуміння того, що внутрішній туризм не наскільки розвинений, як закордонний. Тоді вирішили поєднати дослідницький і освітній аспекти.

"Ми приїжджаємо до якогось міста, запрошуємо туди студентів зі всієї України, відбираємо їх, і протягом тижня разом з ними досліджуємо саме місто, зустрічаємося з крутими людьми, які там живуть. Наприклад, на початку місяця ми були у Харкові, нас там було майже 40 студентів з 15 регіонів України, і їм насправді дуже пощастило. Вони зустрілися з Сергієм Жаданом, він з ними поспілкувався, розказав, чому він любить Харків. Ми ходимо до цікавого бізнесу, в культурні хаби, співпрацюємо з місцевими університетами та навчальними закладами", — розповідає Ганна Нечипоренко.

Кураторка проекту зазначає, що на початку дослідження в учасників запитують, які у них є стереотипи щодо того чи іншого міста, і в ході вивчення населеного пункту їх або руйнують, або підтверджують.

Наприклад, стереотип про те, що Харків — сіре і похмуре місто, вдалося спростувати, а от стереотип про те, що Запоріжжя — промислове місто, таки підтвердився.

У кожному місті намагаються відвідати великі підприємства, заводи, крафтові виробництва. Паралельно студенти роблять свої проекти, і та якість проектів, які вони показали наприкінці, приємно вразила організаторів.

"Ми зрозуміли, що у нас — дуже талановита молодь, яка за тиждень може дуже багато навчитися, освоїти і показати дуже неймовірні результати", — говорить Ганна Нечипоренко.

Проект охоплює не лише мегаполіси та обласні центри — приїжджаючи до великих міст, експедиція подорожує регіоном, шукаючи цікаві і нестандартні місця та речі. У Харкові їздили на зустріч з 92-ю бригадою, з військовими, аби пояснити і нагадати дітям, що в країні іде війна, і дати їм можливість поспілкуватися з військовими. Аналогічно спілкувалися з військовими у Маріуполі, показували різні сфери життя. 

Під час таких дослідницьких подорожей студенти також отримують знання з основ прав людини та демократії, які їм доносять в легкій ігровій формі. Проект підтримує Швейцарське посольство, яке допомогло з тренерами, досвід яких тепер уже застосовують самі організатори.  

Щоб доєднатися до проекту і стати одним з його учасників або волонтерів, потрібно заповнити анкету, у якій слід вказати свої дані та мотивацію, місто, яке хотіли б відвідати. Потім з претендентами проводять співбесіди, обирають та формують команди, які їдуть досліджувати міста. Попереду в дослідників ще Херсон та Івано-Франківськ. Студентів на ці поїздки вже відібрали, однак Ганна Нечипоренко запевняє, що наступного року вже також заплановіні поїздки, більш того плани є на наступні 5 років. Тому вона радить стежити за всіма можливостями, які надає програма GoxChange.

Фото: GoxChange

Проект GoxChange: як українські студенти досліджують міста та вивчають демократію

Новини по темі