Мобільний додаток

У Києві презентують збірку восьми поетів про війну "Там, де вдома"

15.10.2019 р., 11:15

У Києві 16 жовтня відбудеться одразу дві презентації соціально-поетичного проекту "Там де вдома". Це — проект віршів про любов та війну від волонтерів та воїнів, спрямований на реабілітацію ветеранів бойових дій на сході України через творчість. Більше в ефірі Радіо Культура розповіла кураторка проекту, письменниця Юлія Ілюха.

Вже завтра, 16 жовтня, відбудеться дві презентації проекту "Там, де вдома" — о 16:00 у Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії на вул. Іллінській 9, a о 19 годині — в Центрі сучасного мистецтва "Дах" на вул. Велика Васильківська 136.

Кураторка і співавторка проекту Юлія Ілюха розповідає:

"У проекті на 112 віршів об'єдналися 8 поетів — четверо жінок, які якимось чином дотичні до допомоги армії (вони або волонтерили, або чекали когось з війни, або якимось іншим чином підтримували) і четверо чоловіків-воїнів, які  воювали або воюють зараз". 

Кураторка анонсує присутність на презентації в Києві Олександра Лисака. Він — діючий  офіцер Нацгвардії України, який приїхав із зони проведення бойових дій для того, щоб презентувати видання.   

"Цією книгою ми хотіли показати всім людям, всім українцям, що війна досі триває, що багато людей пройшли крізь неї і пройшли крізь ці травматичні події, які наклали  відбиток на їхнє життя. Ми хотіли показати, що треба цих людей якось підтримувати, якось їм допомогти, i один із методів такої підтримки — зокрема, показати їм, що можна соціалізуватися, повернутися назад до мирного життя через творчість", — зазначає Юлія Ілюха. 

Автори обрали для втілення своїх творів мультимедійний формат, на сторінках книги, там, де починається блок віршів кожного автора розміщені QR-коди. навівши на них телефон, можна просто прийти на YouTube-канал проекту з відеопоезіями. Начитували на них вірші відомі українські письменники, музиканти, військові журналісти.

 

Проект уже презентували у Львові, у Дніпрі, в Одесі,  у Черкасах. Після Києва автори проекту планують відвідати інші міста, серед яких, можливо, будуть містечка на Донеччині чи Луганщині.

Серед авторів, творчість яких увійшла до збірки — Марко Терен, Максим Кривцов, Юлія Ілюха, Влад Сорд, Наталія Маринчак, Олександр Лисак, Валерій Пузік, Юлія Баткіліна. Передмову до книги написав письменник Сергій Жадан.

Фото: видавництво "АССА"
У Києві презентують збірку восьми поетів про війну "Там, де вдома"

Новини по темі