Мобільний додаток

Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою — Сергій Костинський

1.10.2019 р., 10:26

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення буде допомагати Міністерству культури, молоді та спорту виконати завдання прем’єр-міністра в частині регулювання медіа, зменшення кількості фейків та впливу російської пропаганди. Про це в ефірі Українського Радіо розповів член Нацради Сергій Костинський.

Згідно з оприлюдненим 29 вересня планом дій, Уряд поставив перед Міністерством культури мету: знизити вдвічі обсяг маніпулятивного контенту і споживання контенту держави агресора.

"Ми створимо належні умови для ринку медіа-послуг, розширимо можливості для інформування населення на тимчасово окупованих територіях, а також стимулюватимемо створення якісного інформаційного простору через ідентифікацію маніпулятивного контенту, використовуючи інструменти співрегулювання і саморегулювання, та реалізацію програми підтримки створення медіа-продуктів, що протидіятимуть інформаційній агресії", — йдеться в оприлюдненому плані дій.

На думку члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського, ці завдання, в частині регулювання медіа, більше стосуються компетенції Нацради. 

"Це реалістично, і я впевнений, що це буде виконано Міністерством в частині створення нових фільмів, кінопродукції.  Але що стосується регулювання медіа на предмет протидії російській пропаганді, зменшення фейків і так далі то звичайно, що це є робота Національної ради. Завдання було поставлене Міністерству, тому що нам прем'єр-міністр не може поставити такого завдання. Нацрада є незалежним конституційним органом, жоден орган державної влади не може поставити перед нами якісь завдання, тому що ми самі собі ставимо завдання, виконуємо їх і звітуємо потім перед парламентом і президентом. Тому я можу тільки сказати, що ми будемо допомагати Міністерству вирішувати й реалізовувати ті завдання, які перед ними поставив прем'єр-міністр", — заявив Сергій Костинський.

 

За його словами, у Нацраді, дійсно, планується зміна членів. Це має відбутися вже цього року. Тому що у трьох членів Нацради завершився термін ще влітку. Наразі підготовані й мають бути проголосовані зміни до законодавства, які передбачають, що під час того, поки йде процедура обрання нових членів Нацради від парламенту, ті, в кого номінально завершився термін роботи, ще працюють. 

"Це три члени Нацради. Якщо зараз припинити їхні повноваження, то не буде кворуму і протягом наступного місяця або двох у нас не буде можливості працювати. Це фактично зупинить нашу роботу. Тому цей законопроєкт важливий. І як тільки зміни прийме парламент, звичайно, що цей склад частково оновиться", — запевняє Сергій Костинський.

Що стосується членів Нацради, призначених за президентською квотою Петром Порошенком, термін дії їхніх повноважень завершується у вересні 2020 року, а в декого у 2021 році. За словами Сергія Костинського, якщо їм дадуть можливість працювати, вони працюватимуть до завершення терміну, якщо ж ні — за посади чіплятися не будуть.

"Ми всі 5 років потужно працюємо, у нас доволі енергійний робочий процес, кожних два тижні ми презентуємо частину виконаних проєктів: щодо розбудови мовлення на Сході й на Півдні, нещодавно ми презентували проєкт з USAID щодо 11 цифрових передавачів, які вже встановлюються на межі з Кримом і на лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях. Щодо мовних квот, ми презентували нещодавно результати моніторингів за першу половину 2019 року, які показали, що 56% пісень в ефірі 15 загальнонаціональних радіостанцій є україномовними, знову зросла частка україномовного продукту. Зараз готуємо також нові публічні активності", — ділиться досягненнями Сергій Костинський.

Фото: УНН

Нацрада допомагатиме уряду боротися з фейками та російською пропагандою — Сергій Костинський

Новини по темі