Мобільний додаток

Обираючи шкільну форму, потрібно звертати увагу на тканину і фасон – поради експертів

26.08.2019 р., 11:03

Вже за тиждень діти підуть до школи. Як обрати шкільну форму і чи обов’язкова вона, розповіли голова Національного галузевого партнерства в легкій промисловості України "Fashion Globus Ukraine" Голда Виноградська, засновниця бренду дитячого одягу "Мартуся" Наталія Сергеєва та заступник міністра освіти і науки Вадим Карандій.

Голда Виноградська розповіла, на що потрібно звертати увагу під час вибору шкільної форми. Так, перш за все, експертка радить звертати увагу на якість тканини.

"Легка промисловість виробляє величезну кількість тканини, яка імітує натуральну. У першу чергу, це питання вартості. Але коли це "натуральна" хімія, а дитина 710 годин перебуває у цій тканині, можуть виникнути алергічні реакції", – пояснює вона.

Наталія Сергеєва додала, що тканина, з якої пошито шкільну форму, має бути гігроскопічною, оскільки діти багато рухаються і пріють.

"Потрібно, щоб усе це виходило або всотувалося. Навіть підкладка має бути з натуральної тканини. Наприклад, у шерстяної сукні має бути бавовняна підкладка. Усе, що торкається тіла, однозначно має бути з натуральної тканини", – зазначила вона.

Другим важливим фактором, на думку експерток, є фасон.

"Він має не тільки підкреслювати фігуру і бути модним, але й бути зручним, перш за все. Тому що коли десь перетянуто, дитині не вистачає повітря, це погано впливає на самопочуття", – розповіла Голда Виноградська.

У червні цього року президентом було скасовано указ щодо шкільної форми, де прописувалася її обов’язковість, а також ряд вимог до пошиття такої форми. Заступник міністра освіти і науки Вадим Карандій зауважив, що де-факто було скасовано указ, який і так не діяв, оскільки цей документ передбачав певні вимоги до фасону і тканини, яких ніхто не дотримувався.

Станом на сьогодні, зазначає Вадим Карандій, вимоги стосовно шкільної форми можуть бути прийняті всередині навчального закладу, а не на рівні держави.

"У закладі можуть прийматися рішення щодо зовнішнього вигляду учня. Але обов’язково потрібно враховувати думку батьків, спроможність батьків, зручність цієї форми і те, щоб ця форма була дійсно для дитини, а не для будь-кого іншого, хто визначає ці речі. Ці правила можуть бути сформульовані як у правилах внутрішнього розпорядку, так і в статуті навчального закладу", – пояснив Вадим Карандій.

При цьому, за словами заступника міністра освіти і науки, ці вимоги є більш рекомендаційними. Відсутність шкільної форми не має бути перешкодою до відвідування навчального закладу.

Фото te.20minut.ua

Обираючи шкільну форму, потрібно звертати увагу на тканину і фасон – поради експертів

Новини по темі