Мобільний додаток

Бізнес сьогодні є кадровим донором для нових політичних сил — засновник бізнес-клубу

1.08.2019 р., 11:55

Про роль бізнесу для держави в ефірі "Сьогодні. Вдень" на Українському радіо розповів Сергій Гайдайчук, засновник і президент CEO Club Ukraine, бізнесмен і громадський діяч.

Ведуча:

Галина Бабій

— У 2017 році ви стверджували, що в Україні немає ефективної повноцінної держави, яка б піклувалась про стратегічний розвиток країни. "Держава, у нинішньому форматі, тільки шкодить громадянам, економіці, бізнесу і майбутньому своєї країни. У неї немає жодного стратегічного, перспективного і глобального мислення, тому ми маємо його створювати самостійно". Ви досі так вважаєте?

— Я думаю, що еволюція української держави усе-таки відбувається. Можливо, не такими великими темпами, як нам хотілося б, але зміни потихеньку відбуваються. З’являються нові прогресивні лідери, які несуть зовсім іншу парадигму, зовсім інші цінності та зовсім інші сенси.

Я бачу, що стара пострадянська еліта в принципі уже не здатна генерувати будь-які сенси, і вона консервує ситуацію. Нова майбутня еліта народжується, але вона ще досить слабка, досить неорганізована і не має якогось свого бачення. Відбуваються два рухи: рух вперед і рух назад. І я думаю, що потихеньку Україна все ж змінюється.

— Ви створюєте клуби бізнесменів, де наголошуєте, що до участі не запрошено чиновників, політиків. Це такий паралельний шлях, яким ви рухаєтеся разом з державою? Ви не сприймаєте зрощення бізнесу з державою, злиття різних сфер і їхньої співпраці?

— Клуб або об’єднання бізнесменів — це одна з форм кооперації. У розвинених країнах світу існують сотні тисяч організацій, де люди, об’єднуючись, створюють довіру і створюють кооперацію, разом вирішують якісь більші задачі. В Україні це лише тільки починається.

З’являються нові об’єднання, нова співпраця, і це класно, тому що це горизонтальна територія довіри. І в цих маленьких горизонтальних територіях довіри люди можуть разом робити щось більше. Бізнес-клуби — це одна з форм таких об’єднань.

— Отже, ви проти зрощення бізнесу та політики?

— Бізнес і політика мають бути окремо, але на жаль чи на щастя, як ми побачили на президентських і парламентських виборах 2014 року, бізнес сьогодні є кадровим донором для нових політичних сил. Тому що бізнес, який сам себе створив, новий український бізнес — це люди, здатні брати відповідальність, здатні народжувати ініціативи, здатні керувати і управляти. Це найбільш підготовлений і організований клас. На жаль, іншого немає.

Бізнес є донором для нових політичних сил не тільки з точки зору кадрів. Багато політичних сил приходять до середнього бізнесу по фінансування.

 

Ми бачимо багато прикладів, коли бізнесмени організовують аналітичні центри, якісь інтелектуальні групи, які породжують сенси. Оскільки політики не породжують сенсів, оскільки політики не породжують бачення, бізнесу нічого не залишається окрім як брати це на себе.

Тому бізнес у подальшому гратиме усе більшу і більшу роль. Фактично це один з ключових класів людей в країні, який тягне цю країну вперед, створюючи нові робочі місця, породжуючи інновації і породжуючи нові сенси.

Слухайте розмову повністю в ефірі Українського радіо!

Бізнес сьогодні є кадровим донором для нових політичних сил — засновник бізнес-клубу

Новини по темі