Мобільний додаток

Олегу Сенцову — 43: шостий день народження в неволі

13.07.2019 р., 17:45

13-го липня свій 43-й день народження відзначає український режисер, політв'язень, незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов.

Саме цього дня волонтери організовують всесвітній день солідарності з Олегом Сенцовим #SaveOlegSentsov.

Небайдужі пишуть привітання імениннику на своїх сторінках у соцмережах і закликають Росію звільнити Олега Сенцова.

У Києві у цей день відбудеться акція "Ніч з Олегом Сенцовим". З 20:00 і до темної ночі в IZON просторі читатимуть уривки текстів Олега, слухатимуть музику, присвячену заручникам Кремля, писатимуть їм листи та дивитимуться документальний фільм "Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка" Громадського Телебачення.

Родичі політв'язнів, відомі письменники та виконавці, правозахисники та активісти зберуться разом, щоб вкотре нагадати про українського режисера - політв’язня, якому у цей день виповнюється 43 роки.

На заході, зокрема, будуть присутні сестра Олега Наталя Каплан, актор Євген Черніков, музикант Андрій Хливнюк, письменник Андрій Курков, діджей Анатолій Тапольський, музиканти Антон Слепаков та Олег Каданов, письменниця Світлана Поваляєва та інші. Організатори зазначають, що участь у заході безкоштовна.

Нагадаємо, у травні 2014 його затримала окупаційна влада Криму. Кінорежисера звинуватили у нібито тероризмі та незаконному зберіганні зброї. У матеріалах справи його називають організатором диверсійно-терористичної групи. У серпні 2015 року російська Феміда засудила Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Його етапували до колонії "Білий ведмідь" в місті Лабитнангі, де нині він відбуває покарання.

На знак протесту і з вимогою звільнити всіх українців бранців Кремля, Олег Сенцов оголошував голодування. Від їжі відмовлявся 145 днів. Припинив голодування, аби уникнути примусового годування.

Олег Сенцов. Фото Facebook

Олегу Сенцову — 43: шостий день народження в неволі

Новини по темі