Мобільний додаток

Через голосування за проросійську резолюцію, ПАРЄ втратила свій авторитет — МЗС

25.06.2019 р., 11:03

Міністерство закордонних справ України заявляє, що Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) втратила свій авторитет, і організація більше не може відігравати роль, якою її наділили батьки-засновники. Таку позицію висловлено в коментарі МЗС України після того, як ПАРЄ схвалила резолюцію щодо повернення Росії права голосу в організації.

Так, згідно з коментарм, МЗС вважає, що схвалена ПАРЄ резолюція є неприпустимою поступкою Російській Федерації, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, зокрема Статуту Ради Європи.

"Те, що відбулося сьогодні в ПАРЄ, є свідченням відходу від задекларованих стандартів, принципів та цінностей Ради Європи внаслідок безпрецедентного тиску й фінансового шантажу з боку Російської Федерації. На жаль, це сталося  внаслідок відвертого потурання з боку низки країн, керівництво яких, з одного боку, наголошує на необхідності припинення російської агресії проти України, а з іншого  заохочує агресора, йдучи йому на поступки",  йдеться у повідомленні.

МЗС України зазначає, що послідовно виступало проти такого сценарію, і попри те, що сьогодні європейський парламентаризм спіткала поразка, моральна перемога залишається за тими країнами, які не підтримали руйнівні рішення в Раді Європи. Це були саме ті країни, які у своїй нещодавній історії або були окуповані СРСР, або сьогодні потерпають від російської окупаційної влади, яка продовжує здійснювати агресію і вбивати їхніх громадян, вважають у відомстві.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладення санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

За резолюцію проголосувало 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

Фото: ЗіБ

Через голосування за проросійську резолюцію, ПАРЄ втратила свій авторитет — МЗС

Новини по темі