Мобільний додаток

У Львові покажуть масштабний проект "Ангели": про його створення та ідею розказав Павло Гудімов

12.06.2019 р., 19:45

20-го червня у Львові стартує масштабний проект "Ангели". Про три роки підготовки, понад 400 експонатів та те, що побачать відвідувачі, в ефірі Радіо Культура в програмі Мейстерня розповів куратор, засновник і керівник арт-центру "Я галерея" Павло Гудімов.

Ведучий:

Василь Шандро

"Вони побачать два музеї, які по суті, будуть музеєм Ангелів. Ми всі звикли до поняття "масштабний", але поняття "масштабний"  таке саме абстрактне, як і поняття "ангел". Ми кажемо зараз не про повноцінну виставку, а про повноцінний музей",  зауважив Гудімов.

Зокрема, 20-го числа відчиняються двері Палацу Лозинського і там відвідувачі побачать виставку на всі два поверхи, на всі 22 зали. Другий музей  це Музей Пінзеля, там буде виставка "Ангели. Продовження".

Це продовження виставки, але у форматі тотальної інсталяції, де за мистецьку частину відповідатимуть троє: Іоан Георг Пінзель зі своїми "Ангелами", Тіберій Сільваші зі своєю інсталяцією, яка називається "Крила", і Святослав Луньов — сучасний композитор, котрий взяв за основу хорову музику XII століття. Це ще не нотна, як ви знаєте, грамота була, і, відповідно, створив свою нову електронну класичну музику з хоровими співами, яка називається "Іже".

"Виставка придумана як концепт трилогії, де сакральні феномени стають культурними феноменами, про цей перехід",  додав Гудімов.

Цікаво, що для створення виставки було залучено 30 музеїв України. А сам проект має п’ять тематичних блоків.

Перший блок "Крилаті" розповість про витоки ангелів серед численних крилатих істот міфології. Розділ "Сюжети"  про релігійні сюжети за їхньої участі. Блок "Архангели і ієрархії"  це погляд на чини небесної спільноти за участі української мисткині Альбіни Ялози. Розділ "Культура" присвячений історії образу ангела у мистецькій традиції. Остання частина "Ангели та люди" демонструватиме, як людство вплітало ангелів у своє повсякдення, як послуговувалосья змістом цього образу.

Весь ефір можна послухати тут

Павло Гудімов. Фото Facebook

У Львові покажуть масштабний проект "Ангели": про його створення та ідею розказав Павло Гудімов

Новини по темі