Мобільний додаток

Гострої небезпеки щодо Росі немає, але питання не є вичерпаним — екс-міністр екології

11.06.2019 р., 09:55

Гострої небезпеки щодо річки Рось наразі немає, проте питання не є вичерпаним, переконаний міністр екології і природних ресурсів 2001 – 2002 років і виконуючий обов’язки міністра 2015 – 2016 років Сергій Курикін. Про це він повідомив у ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку".

Ведучі:

Богдан Буткевич, Христина Стець

"Наразі оцінити повністю та об’єктивно рівень забрудненості та масштаби наслідків доволі складно. По-перше, зроблено лише експрес-аналізи. Поглиблений аналіз забирає кілька днів, і реальна картина у нас буде згодом", — Сергій Курикін.

Читайте також — У результатах аналізів щодо Росі немає показників речовин, які є у розлитих препаратах — юрисконсульт

Екс-міністр екології зауважив, що станом на сьогодні якоїсь гострої небезпеки немає, але питання не є вичерпаним.

"На сьогодні можна говорити про те, що якоїсь гострої небезпеки немає, але потрібно розуміти, що питання не є вичерпаним. І самоочищення річки забере доволі багато часу. Я радив би жителям прилеглих територій остерігатися і мінімально користуватися цією водою, не купатися і робити відповідні висновки", — сказав він.

На цю тему — На Черкащині у Росі норми небезпечних речовин не перевищені — Позняков

Нагадаємо, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Benz Sprinter, який перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки р. Рось та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у притоку річки Рось.

Раніше повідомлялося, що проби води з річки Рось, у притоку якої потрапили інсектициди, працівники Держекоінспекції відвезли до лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я.

Голова Вінницької ОДА Андрій Гижко 10 червня повідомив, що серед препаратів, які потрапили до річки Рось внаслідок ДТП, інсектицидів не було. Крім того, концентрація небезпечних речовин не перевищує норми гранично допустимої концентрації.

Прослухати повну версію.

Сергій Курикін, фото — Слово і Діло 

Гострої небезпеки щодо Росі немає, але питання не є вичерпаним — екс-міністр екології

Новини по темі