Мобільний додаток

Міжнародний суд у Гаазі розпочинає розгляд справи проти Росії

3.06.2019 р., 10:14

У Гаазі сьогодні розпочинається судовий розгляд щодо позову України проти Російської Федерації. Як повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, сьогодні в суді розглядаються заперечення Росії щодо наявності в Суду юрисдикції розглядати цей позов. 

"Росія скористалася своїм правом і зробила все можливе для того, щоб затягнути розгляд справи по суті, —  вважає Олена Зеркаль.  Розгляд справи по суті — це детальне дослідження всіх доказів, експертних думок та показів свідків, які Україна надала Суду на 17 500 сторінках ще рік тому. Більшість наших матеріалів буде оприлюднено на сайті Суду вже завтра".

Олена Зеркаль зазначає, Росія передбачувано буде затягувати час та висловлювати усталені штампи своєї пропаганди проти України.

Читайте також: Без виконання рішення трибуналу Росії буде важко переконати інші країни у своїй адекватності — експерт

Українська сторона матиме слово в суді завтра, українську делегацію представлятимуть правники, які безпосередньо розслідують справи щодо збиття МН17, терористичних актів у Маріуполі, Краматорську, Волновасі, забезпечують надання міжнародно-правової допомоги та брали участь в усіх переговорах з росіянами щодо цих питань. А також професори Гарольд Коу та Жан-Марк Тувенін, юристи Марні Чік, Джонатан Гімблетт та Девід Зайонтс.

Судовий розгляд триватиме три дні, це перша справа перед Міжнародним Судом ООН щодо застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, яку українська сторона передала на розгляд Суду ще на початку 2017 року.

Фото: УНІАН

Міжнародний суд у Гаазі розпочинає розгляд справи проти Росії

Новини по темі